Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarım Yarışması

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarım Yarışması

Yarışma Amacı:
Fakir Hausgerate 80. Yılını en iyi anlatan logo’yu seçiyor. Fakir’in düzenlemiş olduğu yarışmada 80. Yılını en iyi anlatan logo’yu siz tasarlamak ister misiniz?

Katılım Koşulları:
*Bu yarışma, ulusal grafik tasarım yarışmalarının standartlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Grafikerler Meslek Kuruluşu tarafından da onanmıştır.
*Profesyonel grafik tasarımcılar ve üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğrencileri
*Bir kişi istediği kadar sayıda eserle yarışmaya katılabilir.
*Aynı kişi birden fazla ödül kazanamaz.
*Yarışmaya katılacak olan tasarımların; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Teslim edilen çalışmalar, patent enstitülerince daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.
*Seçici Kurul tarafından, değerlendirme sırasında ya da sonrasında kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacaktır.
*Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir. Bunun dışındaki durumlarda yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecektir.
*Tasarım rumuzu en az 4 harf ve 3 rakamın birleşiminden oluşmalıdır.
*Her tasarım, şartnamenin sonundaki kılavuza uygun olarak çıktısı alınacak ve CD’de bu çıktıların elektronik ortamda oluşturulmuş halleri de yer alacaktır.

Katılım İçin Gerekli Tasarım Koşulları:
*Yarışma için hazırlanacak eserler; hem Fakir logosundan bağımsız, hem de Fakir logosuyla birlikte (yanında ya da yakınlarında) kullanılabilir olmalıdır. Fakir logosu yarışmacılara sayısal ortamda iletilecektir.
*80. Yıl logosu; görsel anlamda çağdaş, akılda kalıcı, orijinal, anlaşılır, sade ve kurumsal faaliyet alanlarımızla ilişkili ve özgün olmalıdır.
*Fakir’in uluslararası imajı ve kimliğine uygun tarzda, profesyonel bir logonun gereklilikleri göz önüne alınarak hazırlanacak 80. Yıl logosu, yazıtipi, renk uyumu, içerik ve estetik açısından bir bütünlük sağlayacak şekilde oluşturulmalıdır.
*80. Yıl logosu Fakir’in yurtdışındaki faaliyetlerinde de kullanılacağından dolayı İngilizce ya da İngilizce + Almanca yapılmalıdır. Yarışmacılar 80. Yılı anlatan ‘80th Year’ ya da ’80. Jahr’ gibi ifadeleri dilerlerse kullanabilirler dilerlerse kullanmayabilirler. Ancak bu ifadeleri kullanmama durumda logo tasarımında Fakir’in 80. Yılı olduğunun kolayca anlaşılmasını sağlayan grafik bir çözüm üretmeleri gerekmektedir.
*Seçilen 80. Yıl logosu; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Fakir Elektrikli Ev Aletleri’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks kâğıdı, afiş, web sitesi ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır.
•80. Yıl logo tasarımı, renkli ve siyah–beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir.
*Seçici Kurul, eserleri; özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

Yarışma Takvimi:
Son Başvuru Tarihi: 30 Ocak 2013, Çarşamba, saat: 18.00
Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 4 Şubat 2013 Pazartesi
Sonuçların Açıklanma Tarihi : 8 Şubat 2013 Cuma

Katılım Şekli ve Adresi:
Elden yada posta ve kargo ile katılım sağlanabilir.
Adres: Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş. Basın Ekspres Yolu, Evkur Plaza No: 33 Kat: 3 Halkalı 34303 Küçükçekmece Istanbul – TURKEY

Ödüller:
Birincilik Ödülü: 10.000 TL (OnBin Türk Lirası)
İkincilik Ödülü: 5.000 TL (BeşBin Türk Lirası)
Üçüncülük Ödülü: 2.500 TL (İkiBinBeşYüz Türk Lirası)

Yarışma Jürisi:
Aslı Şahin (Fakir Elektrikli Ev Aletleri Pazarlama Müdürü)
Çağla Turgul (GMK üyesi)
Gönç Selen (Reklam Çiftliği Kurucu Ortak)
Hakkı Mısırlıoğlu (GMK üyesi)
Ulaş Eryavuz (GMK üyesi)

Web: http://fakir.com.tr
E-Mail: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin