Facebook kreatif hackathonu

Facebook
Facebook hackathonu

Hack for Good, Facebook’un dünyayı herkes için daha iyi bir yer haline getirme misyonuyla, sivil toplum kuruluşları ile marka ve reklam ajanslarını bir araya getirerek sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği bir yaratıcı fikir yarışması… Bu yarışma kapsamında düzenlediğimiz “kreatif hackathon”da yaratıcı ve etkileyici kampanya fikirlerinizi dinlemeyi heyecanla bekliyoruz.

Facebook, Felis Ödülleri kapsamında bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Hack for Good fikir yarışmasında Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile bir araya gelerek kadınların ekonomik girişimler başlatmaları ve yürütmelerini sağlayacak iş kurma destekleri projesine destek veriyor.

Algısal Hedef: Kadınların güçlendirilmesi konusunda 34 yıldır öncü olan KEDV’in yaklaşım ve faaliyetlerinin bilinirliğini artırarak, kadın meselelerinde akla gelen ilk üç sivil toplum kuruluşu arasına girmesini sağlamak.

Davranışsal Hedef: Önümüzdeki yıllarda daha da fazla yoksullaşma riski ile karşı karşıya kalan kadınların ekonomik girişimler başlatmaları ve yürütmelerini sağlayacak iş kurma destekleri (eğitim, uzmanlık, mikro kredi, pazarlama ve satış) için KEDV’e yapılacak bireysel ve kurumsal bağışları artırmak.

Katılım Koşulları

35 yaş ve altı
3 veya 4 kişilik takımlar: Metin yazarı, sanat yönetmeni/tasarımcı, stratejist ve motion designer veya producer
7 gün içinde proje çalışması (her ekip tek bir fikirle katılabilir)
Türkçe PowerPoint proje sunumu
Takımdakilerin aynı ajansta çalışmaları koşuluyla aynı ajanstan birden fazla takım katılabilir.

Hack For Good Takvimi

16 Ekim, Cuma – Kayıt İçin Son Gün!

Kampanya brief’ini almak ve sürece katılmak için 16 Ekim’e kadar kayıt olun.

19 Ekim, Pazartesi – Brief Paylaşımı

KEDV’in detaylı kampanya brief’i katılımcı ajanslara gönderilecektir.

20 Ekim, Salı – Brief Soru/Cevap Toplantısı

KEDV ve Facebook ekibiyle birlikte yapacağımız çevrimiçi toplantıya bağlanabilir ve brief’le ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Toplantı detayları katılımcı ekiplerle paylaşılacaktır.

26 Ekim, Pazartesi – Proje Teslimi

26 Ekim Pazartesi akşamına kadar sunumların teamturkey@fb.com e-mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

5 Kasım, Perşembe – Online Jüri Sunumu

Kısa listeye kalan ekipler; Facebook, Kapital Medya ve KEDV tarafından oluşturulan jüriye, 5 Kasım’daki Felis Jürisi kapsamında sunumlarını yapacak. Her ajansın sunum için 15 dakika süresi olacak.

Kazanan ekibin ödülü, 12-13 Kasım’da gerçekleşecek Felis Ödülleri kapsamında Facebook ve KEDV yöneticileri tarafından verilecek.

Kazanan ekip, Facebook Creative Shop ekibiyle özel eğitime hak kazanmanın yanı sıra bir teknoloji mağazasından hediye çeki ile ödüllendirilecek.

Başvuru :