EYGEP projesi başvuruları açıldı

Öğretmen Akademisi Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü işbirliğinde 25/12/2012 tarihinde imzalanan protokolle hayata geçen EYGEP – Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı kapsamında ilk aşamada İstanbul ilinde görev yapan toplam 600 okul müdürüne 130 saatlik Hizmet içi eğitim semineri verilmesi planlanmaktadır.

EYGEP Projesine kimler başvurabilir;

Tüm okul tiplerinde (Bağımsız Ana okulu, İlkokul, Ortaokul, Lise) asaleten ve kadrolu olarak görev yapan Eğitim Yöneticileri (Okul Müdürleri) ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri de programa katılabilir.

EYGEP Projesine katılım;

Eğitimler MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü onayıyla Hizmet içi eğitim kapsamında gerçekleşecek olup, katılımcılar ilgili tarihlerde görevli-izinli sayılacaklardır. Eğitimleri tamamlayan tüm katılımcılara Bakanlık onaylı Hizmet içi eğitim sertifikası verilecektir. Ayrıca MEBBİS’e de işlenecektir.

EYGEP Projesi Uygulama Esasları;

Toplam 130 saatlik programın; 80 (40+40) saati yüz yüze, 50 saati de uzaktan eğitimle gerçekleştirilecek.
Yüz yüze eğitimler 2 oturum halinde, hafta içi günlerde uygulanacak.
Uzaktan Öğrenme:6 hafta süreli Uzaktan Öğrenme (Sanal Ders+e-seminer+Ödev+v.b)

EYGEP Projesine başvuru;

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın web sayfasından İstanbul ve İzmir illerinde görev yapan okul müdürleri, eğitim almak istedikleri tarihleri seçerek projeye başvuru yapabilirler.

www.orav.org.tr/eygep/