Expo Science International

Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenen Uluslararası Bilim Fuarı’na (Expo Science International – ESI) katılan İzmir Özel Fatih Koleji öğrenciler, düzenlenen yarışmalarda önemli başarılar elde etti.

İzmir Özel Fatih Koleji’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl 11. si düzenlenen ESI bünyesindeki yarışmaya, İzmir Özel Fatih Koleji’nden üç ilköğretim ve altı lise öğrencisi katıldı. 60 ülkeden 800’ü aşkın öğrencinin katıldığı fuarda Türkiye, ABD, Kanada, Rusya, İspanya, İtalya, Hong Kong, Belçika’nın de aralarında yer aldığı ülkelerden gelen öğrenciler, projeleriyle yarıştı.

İzmir Özel Fatih Fen Lisesi’nden Aslınur Özdemir mühendislik, Pelin Pulcu çevre kategorisinde birinci olurken, aynı okuldan Defne Angın da kimya kategorisinde birinciliği, ayrıca tüm kategoriler arasında “Birincilerin Birincisi” seçildi.

İzmir Özel Fatih Koleji’ni fuarda, öğrenciler Özgür Ülker, Ulaş Fıçıcı ve Burçhan Gökhan, Pelin Pulcu, Aslınur Özdemir, Bilge Kaan Anutgan, İdil Özdamar ve Defne Angın’ın öğretmenleri Ümit Karaca, Ayşegül Terzi ve Gülden Genç ile temsil ettikleri de belirtildi