Evrimsel Genombilim Kış Okulu

Genombilim
Genombilim

Evrimsel Genombilim Kış Okulu 2018

Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği tarafından düzenlenen Evrimsel Genombilim Kış Okulu 29 Ocak – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü ev sahipliğinde Beytepe Yerleşkesi, Biyoloji bölümünde gerçekleştirilecektir. Kış okulunda yurt içi ve yurt dışında genombilim konusunun farklı alanlarında uzmanlaşmış dört eğitmen ve bu konularda yüksek lisans yapan 2 asistan görev alacak olup kuramsal dersler Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü Altan Günalp Salonu’nda, uygulamalı dersler ise Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğrenci Bilgisayar Laboratuvarı’nda verilecektir. Kış okulunda,
yeni nesil dizileme (YND) verisi kullanılarak evrimsel analizlerden tıbbi genetiğe kadar genombilim alanındaki bir çok konuya ilişkin kuramsal ve bilgisayar tabanlı uygulamalı bilgi verilmesi hedeflenmektedir. Kış okulunun kapasitesi 30 kişi olup, beş gün boyunca günde 4 saat kuramsal ve 6 saat uygulamalı dersler şeklinde gerçekleştirilecektir.
Başvuracak adayların en geç 25 Aralık 2017 tarihine kadar araştırma alanlarını, konuya ilişkin almış oldukları dersleri, yazılım bilgi seviyelerini ve önceki kış okullarına katılıp katılmadıklarını anlatan kısa bir niyet mektubunu, CV ve kendilerine referans olabilecek bir isimle beraber [email protected] adresine yollamaları gerekmektedir. Kış okulunun resmi dili Türkçe olup kış okuluna ilişkin afiş ve detaylı program ekte verilmiştir.

Detaylı bilgiye http://egenombilim.wixsite.com/home sitesinden de ulaşılabilir.

Organizasyon ve Eğitmenler
Dr. Tuğçe Bilgin Sonay (Lozan Üniversitesi)
Dr. Ozan Gönensin Bozdağ (Georgia Institute of Technology)
Araş. Gör. Mehmet Kürşat Şahin (Hacettepe Üniversitesi)
Araş. Gör. Can Elverici (Hacettepe Üniversitesi)
Dr. Mehmet Somel (Ortadoğu Teknik Üniversitesi)
Dr. Sibel Küçükyıldırım (Hacettepe Üniversitesi)
Dr. Ismail Kudret Sağlam (University of California Davis)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin