Ana SayfaOkul Eğitim HaberleriEVRENSEL’DEN ULUSLARARASI MATEMATİK YARIŞMASINDA (IMC) ALTIN ve GÜMÜŞ MADALYA

EVRENSEL’DEN ULUSLARARASI MATEMATİK YARIŞMASINDA (IMC) ALTIN ve GÜMÜŞ MADALYA

                              (International Math Challenge-2021)

              EVRENSEL ’den Bir Başarı Klasiği… 1 ALTIN 1 GÜMÜŞ MADALYA

 10 yıldır öğrenciler arasındaki rekabeti artırmak için MATEMATİK alanında dört kategoride düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından gelen birçok başarılı öğrenciye ev sahipliği yapan Uluslararası Matematik Yarışması (International Math Challenge-2021)  pandemi dolayısıyla bu yıl   12-13 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 Dünyada önde gelen matematik tabanlı yarışmalardan biri olan Uluslararası Matematik Yarışması (IMC), geçen yıl, 70 ülkeden 1500’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl ise 96 ülke ve yaklaşık 5000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yarışmada EVRENSEL KOLEJ öğrencileri  1 ALTIN, 1 GÜMÜŞ MADALYA kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Özel Evrensel Okulları Genel Müdürü Ş.Semra BÜYÜKAĞAOĞLU, “9. sınıf öğrencimiz Ahmet Erhan AVCI’nın,  III. Kategoride kazandığı ALTIN madalya, 11.Sınıf öğrencimiz Ceyhun Deniz KELEŞ’in IV. kategoride kazandığı GÜMÜŞ madalya ile başarının sınır ve zorluk tanımadığını göstererek bizleri gururlandırdı. Kendisini kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Öğrencilerin matematiği farklı açıdan görmelerini, konuya olan ilgilerinin artmasını ve matematiği gelecekte çalışmalarında ve günlük yaşamda nasıl uygulayabileceklerini düşünmelerini sağlamayı amaçlayan uluslararası bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit Gürsoy’da kutlayarak başarılarının devamını diledi.

                            İŞTE MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

 

ÖĞRENCİMİZ ULUSLARARASI MADALYASI
AHMET ERHAN AVCI ALTIN MADALYA
CEYHUN DENİZ KELEŞ GÜMÜŞ MADALYA

 

Hayallerinizin Gerçekleştiği Okul

ÖZEL EVRENSEL EĞİTİM KURUMLARI