EVRENSEL YİNE ŞAMPİYON…

evrensel koleji

 MEB Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Öğrenciler Sıralamasında

 Evrensel Kolej öğrencileri 124 DERECE ile BİRİNCİ

        Millî Eğitim Bakanlığı Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan  Öğrencilerin Ödüllendirilmesine Dair Yönerge Yayınlandı. Uluslararası yarışmalarda derece alan  öğrenciler ile ilgili iş ve işlemler ilgili Yönerge kapsamında yürütülmektedir. “Bireysel Dalda Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Öğrenci Listesi” ile “Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Ekipte Bulunan Öğrenci Listesi” o yıla ait Tebliğler Dergisi’nde yayımlanmak üzere Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, Bakanlığın web sayfasında yayımlanması için Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, bilgi için ise derece alan ekip ve öğrencilerin okul/kurumunun bağlı olduğu birimlere gönderilmektedir.

 

Bu kapsamda; uluslararası yarışmalarda “Bireysel Dalda Derece Alan Öğrenci Listesi”  ile “Derece Alan Ekipte Bulunan Öğrenci Listesi”  http://ogm.meb.gov.tr/www/uluslararasiyarismalardaderecealanogrenciler/icerik/842?fbclid=IwAR0n-BddZO4EUTeZaoJPLUCeknTGpTPhSmszMb1AFum06H2Qh6WvdVzJnA

adresinde yayınlanmıştır. Yayınlanan listede MEB Uluslararası Yarışmalarda Derece Alan Öğrenciler Sıralamasında Evrensel Kolej öğrencileri 124 DERECE ile BİRİNCİ olarak büyük başarı kazanmıştır.

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.