EVRENSEL Uluslararası Singapore and Asian Schools Mathematics Olympiad (SASMO) ‘ da 1 ALTIN 1 BRONZ 1 MANSİYON İLE DÜNYA BİRİNCİSİ

EVRENSEL Uluslararası Singapore and Asian Schools Mathematics Olympiad (SASMO) ‘ da

1 ALTIN 1 BRONZ 1 MANSİYON İLE DÜNYA BİRİNCİSİ

40’tan fazla ülkeden 70.000’den fazla katılımcıya ulaşan Asya’daki en büyük Matematik yarışmalarından biri olan ULUSLARARASI Singapore and Asian Schools Mathematics Olympiad (SASMO) ‘ da EVRENSEL 1 ALTIN 1 BRONZ 1 MANSİYON İLE DÜNYA BİRİNCİSİ.

 Singapur merkezli Asya’daki en büyük matematik yarışmalarından birisi olan SASMO 2006 yılında kurulmuştur.2006 yılında 155 yerel katılımcı ile başlayan SASMO 2016’da 19 ülkeden 20.000’den fazla katılımcıya ulaştı. SASMO 2016’da Singapur’dan 100’den fazla okul yer aldı.2021 yılında ise 25 ülkeden 26335 öğrencinin katıldığı SINGAPORE & ASIAN SCHOOLS MATH OLYMPIAD’a bu yılda yüzlerce okuldan binlerce öğrenci başvurdu.

 Uluslararası Matematik Yarışması SASMO (Singapur-Asya Okulları Matematik Olimpiyat )  bu yıl 9-10 Nisan 2022 tarihlerinde yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Dünyadan birçok ülkenin katıldığı bu yarışmada, EVRENSEL KOLEJ öğrencileri  1 ALTIN, 1 BRONZ ve 1 MANSİYON ÖDÜLÜ ile TOPLAM 3 MADALYA  kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. 4. sınıf öğrencilerimizden Berrin AVCI GÜMÜŞ MADALYA, 9.sınıf öğrencilerimizden Ahmet Erhan AVCI ALTIN MADALYA ve Derya BİLECİK MANSİYON ÖDÜLÜ KAZANDI.

 Öğrencilerin matematiği farklı açıdan görmelerini, konuya olan ilgilerinin artmasını ve matematiği gelecekte çalışmalarında ve günlük yaşamda nasıl uygulayabileceklerini düşünmelerini sağlamayı amaçlayan uluslararası bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit Gürsoy ve Genel Müdürü Semra Büyükağaoğlu kutlayarak başarılarının devamını diledi.

  

 İŞTE MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

SASMO (Singapur-Asya Okulları Matematik Olimpiyat ) 2022
Sıra
No
Adı ve Soyadı Sınıfı Yarışmanın Adı/Konusu Derecesi
1 AHMET ERHAN AVCI 9.SINIF Mathematical Association of America (AMC) ALTIN
2 BERRİN AVCI 4.SINIF Mathematical Association of America (AMC) BRONZ
3 DERYA BİLECİK 9SINIF Mathematical Association of America (AMC) MANSİYON

 

Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 Hayallerinizin Gerçekleştiği Okul

 ÖZEL EVRENSEL EĞİTİM KURUMLARI

ALTIN MADALYA BRONZ MANSIYON