EVRENSEL KOLEJ Uluslararası Matematik Yarışması AMC ‘de 6 MADALYA İLE ŞAMPİYON (Mathematical Association of America )

60 yıllık geleneği olan Amerika Matematik Yarışmaları (AMC), Amerika Matematik Birliği (MAA- Mathematical Association of America) tarafından düzenlenmektedir. Bu yarışmaların amacı, ortaokul ve lise öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin üniversite öncesindeki matematik bilgisini güçlendirmektir. Aynı zamanda öğrencilere dünya çapındaki yaşıtlarıyla yarışma imkânı sağlamaktadır. 

 Uluslararası Matematik Yarışması ((International  American Math Olympiads )  bu yıl 10.sınıflar için 29 Ekim 2021, 12.sınıflar için ise 10-16 Kasım 2022 tarihlerinde yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Lise kategorisinde iki farklı seviye bulunan AMC’ de 10.sınıf ve alt sınıf öğrencileri için AMC 10 yarışması, 12. sınıf ve alt sınıf öğrencileri için AMC 12 yarışması uygulanmaktadır. AMC 10 ve AMC 12 yarışmaları 75 er dakikalık ve her biri 25 sorudan çoktan seçmeli sınavlardır. Bir öğrenci verilen her bir doğru cevap için 6 puan ve boş bırakılan her bir soru için 1.5 puan almaktadır. Yanlış cevaplara ise puan verilmemektedir. AMC 12 öğrencilerinden ulusal sıralamada ilk 5% e girenler (veya en az 100 puan alanlar) American Invitational Mathematics Examination ( AIME)’ a katılmaya hak kazanmaktadır. AMC 10 öğrencilerinden ise ulusal sıralamada ilk 1% e girenler (veya en az 120 puan alanlar) AIME’ e katılmaya hak kazanırlar.

Dünyadan birçok ülkenin katıldığı bu yarışmada, EVRENSEL KOLEJ öğrencileri  1 ALTIN, 3 GÜMÜŞ, 1 BRONZ ile TOPLAM  6  MADALYA  kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ayrıca Öğrencimiz Timur EMRE EKMEN, ALTIN madalya kazanan öğrenciler arasında EN YÜKSEK puan sıralamasına göre EN İYİ %5 lik dilime girerek ,American Invitational Mathematics Examination ( AIME) ‘a katılma hakkı kazanarak ülkemizin gururu oldu.

 Öğrencilerin matematiği farklı açıdan görmelerini, konuya olan ilgilerinin artmasını ve matematiği gelecekte çalışmalarında ve günlük yaşamda nasıl uygulayabileceklerini düşünmelerini sağlamayı amaçlayan uluslararası bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit GÜRSOY , Genel Müdürü Semra BÜYÜKAĞAOĞLU  ve Proje Koordinatörü Bülent Işık kutlayarak başarılarının devamını diledi.

    İŞTE MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

2022 Uluslararası Mathematical Association of America (AMC)
Sıra
No
Adı ve Soyadı Sınıfı Yarışmanın Adı/Konusu Derecesi
1 TİMUR EMRE EKMEN 12.SINIF Mathematical Association of America (AMC) GOLD
2 AHMET ERHAN AVCI 9.SINIF Mathematical Association of America (AMC) GOLD
3 DİLAY GEDİK 10.SINIF Mathematical Association of America (AMC) SILVER
4 ERKAM ÖZDEMİR 10.SINIF Mathematical Association of America (AMC) SILVER
5 TUĞÇE NÜKHET ERTAŞ 11.SINIF Mathematical Association of America (AMC) SILVER
6 DUHAN ANIL TÜRKOĞLU 12.SINIF Mathematical Association of America (AMC) BRONZ

 

 Hayallerinizin Gerçekleştiği Okul

 ÖZEL EVRENSEL EĞİTİM KURUMLARI

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version