Evrensel Eğitim Kurumları Yine Zirvede…

Evrensel Eğitim Kurumları TÜBİTAK Ankara Bölge Finaline 29 Projesi İle Katılarak Büyük Başarıya İmza Attı…

Öğrenci merkezli, proje ve bilim tabanlı eğitim veren Evrensel Kolej, elde ettiği başarılar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Okul, TÜBİTAK proje yarışmasında Ankara bölge finallerine İlköğretim alanında 11, Lise alanında 18 toplam 29 Proje hazırlayarak finalleri beklemeye başladı.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında başvurulan lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması bölge finalleri için geri sayım başladı.

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı, bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması için ön değerlendirme sonuçlarına göre seçilen projeler bölge finallerinde yarışacaklar.

Yarışma, Ankara, Adana,  Bursa, Erzurum, İstanbul-Asya, İstanbul-Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 Bölge Merkezinde Bölge Koordinatörü olarak TÜBİTAK’ın görevlendirdiği öğretim üyesi tarafından yürütülmektedir. Proje Rehberine uygun olarak hazırlanan projeler ilk olarak 12 ayrı bölgede ve her alan için oluşturulacak akademik jürilerce, “başvuru sistemine yüklenen belgeler” üzerinden ön değerlendirme sonucunda sergilenmesi uygun görülen projeler bölgelerde yapılacak sergiye davet edilecektir. Bölgelerde yapılacak yarışmalar sonunda 12 bölgede Finalist olarak belirlenen projeler Final Yarışmasına davet edilecektir.

 Ek Puan ve Doğrudan Yerleştirme İmkânı(Lise Projeleri)

Uluslararası proje yarışmalarına TÜBİTAK tarafından gönderilecek projeler Final yarışmasına katılan projeler arasından belirlenecektir. Uluslararası Proje Yarışmalarına TÜBİTAK tarafından gönderilerek Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödüllerinden birini alan öğrenciler derece aldıkları alanla ilgili bir bölümü tercih etmeleri durumunda alanlarındaki yükseköğretim programlarından burslu programlar hariç istedikleri programa sınavsız olarak kontenjan dışından ÖSYM tarafından yerleştirileceklerdir.

Final Yarışması ve Uluslararası Yarışmalarda başarılı olan öğrenciler, aldıkları dereceye göre, üniversiteye girdikleri ilk yıl belirlenen alanlarda ek puan/doğrudan yerleştirme, öğrenim hayatı boyunca burs ve para ödülü ile ödüllendirileceklerdir.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Ankara bölge finaline Evrensel Eğitim Kurumları 29 proje ile katılarak finalleri beklemeye başladı. Okul Proje Koordinatörü Bülent Işık tarafından yapılan açıklamada; başta Amerika, Avrupa  olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Şubat ayı sonunda İspanya International Research Fair Exporecerca Jove ve 9-13 Nisan 2019 tarihinde Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan XV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması için öğrencilerin hazırlıklarına devam ettiklerini belirtti.

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.

TÜBİTAK PROJE
Evrensel Eğitim Kurumları Yine Zirvede... 1
TÜBİTAK PROJE
Evrensel Eğitim Kurumları Yine Zirvede... 2
TÜBİTAK PROJE
Evrensel Eğitim Kurumları Yine Zirvede... 3

ÇEK CUMHURİYETİ -Uluslararası Bilim Temelleri Yarışması FİNALİSTLERİ

 

İSPANYA – Exporecerca Jove (MAGMA)  FİNALİSTLERİ