EvlerE- Zeka Oyunları 7. ve 8.sınıf öğrencileri için

Zeka Oyunları
Zeka Oyunları

Türkiye Zeka Vakfı’ndan EvlerE – Zeka Oyunları III. seviye atölyemiz 7. ve 8.sınıf öğrencilerimizi bekliyor!

Bu atölyede öğrenciler:

* Zekâ oyunlarını çözerken uyulması gereken temel kuralları kavrar ve uygular.

* Akıl oyunlarında verilen ipuçlarının değer sırasını fark eder ve akıl oyunlarında kendine özgü birleşim stratejilerini kullanarak problem çözer. Bu sayede Cattell-Horn-Carroll Zeka Kuramı’na göre:

* Öğrencilerin tümevarımcıl akıl yürütme, sıralı akıl yürütme ve niceliksel akıl yürütme becerilerini kullanarak akıcı zeka becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.

* Öğrencilerin daha önce karşılaşmadıkları bir sorun karşısındaki verdiği karar ve tepki süresini sınayarak stres altında iken hızlı ve doğru karar alma yeteneklerini geliştirir.

* Öğrencilerin şekiller arasında bağ kurabilme, eksik ya da fazla parçaları belirleyebilmesine olanak tanıyarak görsel işlemleme becerisinin gelişmesine katkı sağlar.

* Öğrencilerin merak etme, soru sorma, düşünme, analiz yapma, problemlere farklı bakış açılarından bakarak değişik ve yeni yollardan cevaplar elde etmesine katkı sağlar.

* Öğrencilerin daha önce karşılaşmadıkları bir sorun karşısında çözüm üretme, eleştirel ve yaratıcı düşünme alışkanlıklarının gelişmesine katkı sağlar.

-Atölyemize kayıtlar •market.tzv.org.tr•adresinde bulunan ATÖLYELER (ONLINE) sekmesinden yapılmaktadır.

-Not: Atölye sonunda Türkiye Zeka Vakfı onaylı “Atölye Katılım Belgesi” verilecektir. Verilen bu belgenin @tcmeb ‘nin uygulamaya koyduğu Sosyal Etkinlik Bilgilendirme Formu’nda geçerliliği vardır. Belgedeki tarih ve sayı numarasının e-okul sistemine girilmesi ile öğrencinin başarı puanına etki edecektir.

Kaçırmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin