Evim Fen Laboratuvarım eTwinning Projesi

ÖĞRENCİLERİM ” EVİM FEN LABORATUVARIM” PROJESİNDE ÇOK EĞLENDİLER

Uşak-Ulubey Cumhuriyet  İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni  Ceyda HUŞ rehberliğinde ‘’My Home, My Laboratory.’’ (Evim Fen Laboratuvarım) projesi ile eTwinning projesinde fen ve doğa bilincini kazanmaları hedeflenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı projede; Türkiye’nin farklı illerinden 10 öğretmen, İspanya’dan 1 öğretmen, Portekiz’den 2 öğretmen ve 100 ilkokul öğrencisinin yürüttüğü proje ile pandemiden olumsuz etkilenen öğrencilerin evlerinde yaşadıkları çevrede olup bitenlere  dikkat ederek günlük hayatta karşılarına çıkan problemleri çözmeler üretmeleri amaçlanmıştır.

Projemize ortak olan öğretmenlerimiz; Ceyda Huş( Cumhuriyet İlkokulu), Semanur Tetik(Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu),Özlem Korkmaz(Ormanlı İlkokulu),Özlem Balaban( Neyzen Tevfik İlkokulu),Fulya Duru( Ormanlı İlkokulu),Ebru Susur (Yunus Emre İlkokulu),Melek Kul(Atatürk İlkokulu),Şeyda Arslan(Ormanlı İlkokulu),Buket Doğan(26 Kasım İlkokulu)Esra Aksoy Kumcu(Şakir Lakşe İlkokulu),Ana Lucia(Escola FreimManuel De Santa Ines,Portugal), Marina Hussein (Escola FreimManuel De Santa Ines,Portugal).

Küçük çocuklar için bilimle uğraşmak oyun gibidir. Böylece çocuklar küçük yaşlardan itibaren bilime ilgi duymaya başlarlar. Ceyda Huş, projemizde günlük hayatta kullandığımız araç-gereçlerle yapılan deneyler sayesinde çocuklar yaparak-yaşayarak öğrendiğini ve bilime ilgilerinin arttığını vurguladı.