Evden Eve Elden Ele Kodlama ve Stem-A

Öğrenciler okul öncesinde uzaktan eğitimle dijital kodlama öğreniyor.

Proje kapsamında, değişik illerden 10 öğretmenin bir araya gelerek 70 öğrenci ve veliye ulaştığımızı belirtmeliyim. Proje, Aydın, Ankara, Konya, Sinop, Niğde, Sakarya, Ordu, Erzurum gibi illerdeki okullarda uzaktan eğitim vasıtasıyla uygulanmaya devam edilmektedir. Öğretmenler öğrencilerin yaşlarına uygun kodlama etkinlikleriyle ile öğrencilerine 21. yüzyılın becerilerini kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye genelinden  eTwinning platformuyla bir araya gelen 10 öğretmen, uzaktan eğitime uygun olarak hazırladıkları “Evden eve, elden ele kodlama Stem-A” adını verdikleri proje sayesinde, öğrencilere okul öncesi yaşlardan itibaren dijital kodlama eğitimi vermeye başladı. Proje kuruculuğunu yaptığım Esra Duygu ERKOL BÜYÜKDİNÇ  ve kurucu ortağım Aynur ÖZKAN’la birlikte tüm proje ortakları ile  işbirliği ve iletişim içinde öğrencilerin aktif katılımı ile devam etmekte olup, Akrostij, kodlama hikaye kitabı, stem dersplanı, sanal sergi, kavram haritası, broşür ortak ürünleri ile projeye katkı sunulmaktadır.

Proje kurucusu Esra Duygu ERKOL BÜYÜKDİNÇ Projeye büyük katkı sağlayan aktif olarak merkezde yer alan öğrencilerimiz için dijital kodlamanın artık yabancı dil öğrenmek kadar büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, sıralama ve döngü gibi dijital kodlama kavramlarıyla erken yaşlarda tanışan çocukların, ileride teknolojik anlamda ülkeye katkılarının büyük olacağını ifade etti. Proje görsellerimiz okul web sayfasında mevcuttur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × two =