ETZ İzmir Bilişim Günleri

Teknoloji ve bilişimin eğitimin her alanında kullanılarak fırsat eşitliği sağlayan FATİH Projesine ek olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızla, öğretmenlerimizin bilişim teknolojileri alanında yeni vizyonlar kazanması ve bilişim teknolojilerini daha iyi kullanmalarını sağlayabilmek fikri ile 2017 yılının ilk çarşambasından itibaren “İzmir Bilişim Günleri ”ne başladık.

Günümüz teknoloji dünyasında yaşanan sürekli ilerleme ve gelişimin öğretmenlerimizce de yakından takip edilmesinin Millî Eğitim Bakanlığının Ekim 2018’de yayınladığı, “2023 Eğitim Vizyonu” unda yer alması, “Bilişim Günleri” etkinliğimizi bizler için daha değerli ve işlevsel kılmıştır.

Anahtar Kelimeler: Bilişim, Teknoloji, Hizmet içi eğitim, Öğretmen eğitimi, Robotik, Kodlama

GİRİŞ (AMAÇ)
Teknoloji ve bilişimin eğitimin her alanında kullanılarak fırsat eşitliği sağlayan FATİH Projesine ek olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızla, öğretmenlerimizin bilişim teknolojileri alanında yeni vizyonlar kazanması ve bilişim teknolojilerini daha iyi kullanmalarını sağlayabilmek fikri ile 2017 yılının ilk çarşambasından itibaren “İzmir Bilişim Günleri” ne başladık.

Dünyada teknoloji alanında hızlı bir değişim yaşanırken ülkemizde de yaşanan bu hızlı değişime ortak olmak adına, 2010 yılında önce pilot uygulamalar yapılmış; sonrasında da kademeli olarak tüm öğret¬menlere verilen hizmet içi eğitimlerle FATİH Projesinin yaygınlaştırılması sağlanmıştır.

Bildiğiniz üzere yurt dışında da eğitimde BİT cihazlarının kullanım amaçları ile FATİH Projesine benzer çalışmalar yer almaktadır. FATİH Projesine ABD, İtalya, Almanya Güney Kore gibi gelişmiş ülkeler ile gelişmekte olan Portekiz, Finlandiya, Singapur, Malezya, İspanya gibi daha birçok ülkede aynı süreci yaşayarak BİT entegrasyonunu kendi eğitim sistemlerine entegre etme çabası içindedir.

Biz İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü FATİH Projesi İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi olarak ilimizdeki öğretmenlerin FATİH Projesini tanınması ve proje kapsamında okullara sağlanan ileri teknoloji cihazlarının daha verimli kullanılması ve teknolojinin eğitime entegre edilmesi konularında gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Çağdaş MOLLAOĞLU – Sadık TÜRKEL – Görkem İnanç ÖZDEMİR
İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü (FATİH Projesi Ekibi Adına)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin