ETZ Akademi STEM Eğitimi

STEM
STEM

ETZ Akademi STEM Eğitimi

Eğitmen: Öğr. Gör. Yasemin Allsop (University College London Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı, İngiltere)
Eğitimin Zamanı: 4 Mart 2018/ 09.00-16.00

Eğitimin Yeri: Radisson Blu Hotel, Şişli

Eğitimin Ücreti: 480TL+KDV (Tüm katılımcılarımıza ETZ18 bileti hediye edilecektir).

Eğitimin Hedefi: STEM ile öğrenme ögrencilere fikirlerini farklı ortamlarda inceleme ve farklı disiplinlerde öğrendikleri kavramları birleştirerek hem bağlantılı hem de anlamlı olarak (meaningful) öğrenme ortamı sunar. Bu eğitimde katılımcılarla hem STEM eğitiminin dayandığı pedagojik prensipleri tartışarak hem de örnek uygulamalar yaparak STEM eğitimin sınıflarda nasıl şekillendirilmesi gerektiği üzerine paylaşımlarda bulunulacaktır. Eğitimin sonunda katılımcılar,
STEM eğitimi nedir, hangi pedagojik temellerle bağlantılıdır, bu konuda bilgilerini arttırırlar ve örnek STEM öğrenim uygulamaları yaparak sınıf içerisinde nasıl şekillendirileceğini öğrenirler.

Hedef Kitle:
Öğretmen adayları
K12 seviyesinde her branştan öğretmenler, koordinatörler ve yöneticiler
Yüksek öğretim seviyesinde çalışan eğitmenler
Yetişkin Eğitimi Verenler

Sertifika: Eğitime katılan herkese ETZ Akademi katılım sertifikası verilecektir.

Tavsiye Edilen Okuma Listesi:
*European Schoolnet Report (2015). Computing our future: Computer programming and coding – Priorities, school curricula and initiatives across Europe. [Online], Available:
http://fcl.eun.org/documents/10180/14689/Computing+our+future_final.pdf/746e36b1-e1a6-4bf1-8105-ea27c0d2bbe0

*Huber, M.T., Hutchings, P, and Gale, R. (Summer/Fall 2005). Integrative learning for liberal education. Peer Review. Association of American Colleges and Schools: Washington, DC. [Online], Available:
http://www.aacu.org/peerreview/pr-sufa05/pr_sufa05_analysis.pdf

*Intel Corporation ( 2015) Increasing employability and accelerating economic growth worldwide. [Online], Available:
https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/brief/innovation-for-employability-brief.pdf

(Kursa katılmak için yukarıda önerilen kaynakları satın almak ya da eğitim sırasında yanınızda bulundurmak zorunda değilsiniz. Gerekli kaynaklar eğitmenimiz tarafından kurs öncesinde ve sonrasında sizlerle paylaşılacaktır).

Kurs Başvuru Formu için Tıklayınız

Yasemin Allsop Bio: 10 yıl süre ile Londra’da ilkokullarda sınıf öğretmeni ve eğitim teknolojisinden sorumlu yönetici olarak çalıştı. 2014 Nisan ayında Manchester Metropolitan Universitesi’nde, Eğitim Fakültesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölüm başkanı ve STEM merkezi yöneticisi olarak göreve başladı. 2015 Eylül ayında Roehampton Üniversitesi’ nde Computing alanında öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etti. 2017 Ocak ayından beri UCL IOE (University College London, Institute of Education), Eğitim fakültesinde, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölüm başkanı olarak çalışmakta, ilkokul öğretmen adaylarına ve yüksek lisans öğrencilerine eğitim teknolojisi ve öğrenme ve öğretme pedagojileri alanlarinda dersler vermektedir. ICT in Practice (www.ictinpractice.com) adlı eğitim teknoloji dergisinin kurucusu ve Avrupa Birliği Kodlama haftasının Birleşik Krallıklar temsilcisidir. International Journal of Computer Science Education in Schools (IJCSES) dergisinin iki editöründen biridir. Microsoft tarafından 2017 Minecraft mentor olarak seçilmiştir. 2015 Ekim ayinda Ben Sedman ile öğretmen ve öğretmen adaylarına computing eğitimi konusunda yardımcı olmak amacıyla ‘Primary Computing in Action’ adlı bir kitap yayınlamış, STEM eğitimi, programlama, bilgisayar oyunu tasarlayarak öğrenme konularında bir çok makale ve kitap bölümü yazmıştır.

Web sitesi: www.yaseminallsop.me.uk
Twitter: @yallsop

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

thirteen + 19 =