eTwinning ve Kültür

9 Mayıs eTwinning Günü kapsamında 13 Mayısta eTwinning ve kültür adlı çevrimiçi toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda eTwinning’in farklı ülke ve kültürlerden öğrencilerin beraber çalışmasına fırsat verdiği proje öğrencileri tarafından da belirtilmiştir. Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu İngilizce öğretmeni tarafından Answergarden adlı web.2 aracı ile “eTwinningi neden seviyoruz?” sorusunun cevabı aranmıştır.

Why do you like eTwinning?

https://answergarden.ch/1947778

Toplantıda 11 ülke ve 20 öğretmen tarafından hazırlanan Digi-Edu-vation Tour Guide tanıtım kitabı ve videolarına da yer verilmiştir. Digi-Tour Guide ekitap ve video tanıtımları proje kurucuları Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu İngilizce öğretmeni R. Özler Özseçer ve Güzelyalı Ortaokulu Öğretmeni Mine Şay Yavuzel tarafından yapılmıştır.

Digi Tour Guide Video

Digi Tour Guide e-Book

https://online.fliphtml5.com/onsyd/ched/

Proje ülkelerini konu konu alan “Knowing me, Knowing you” adlı test Kahoot ile Romanyalı öğretmenler Mirela Mazilu ve Bogdan Nistor tarafından proje öğrenciler üzerinde uygulanmıştır. Toplantıda ayrıca Mirela öğretmen tarafından mentimeter web.2 aracı kullanılarak eTwinning ile etkinlik yaptırılmıştır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × three =