ETWİNNİNG TÜRKİYE 23 NİSAN 100. YIL ETKİNLİLERİMİZ

eTwinning Türkiye platformu olarak bütün projelerin ve projelerden bağımsız olarak sınıfıyla, okuluyla veya ilçesiyle katılmak isteyenlerin de katılımıyla gerçekleştireceğimiz eTwinningle 23 Nisan 100. Yıl kutlama hazırlıklarımızı ve etkinliklerimizi ETWİINNINGLE 23 NSAN 100.YIL FACE BOOK ortak sayfamızda #eTwinningle23Nisan ortak etiketiyle paylaşacağız.

23 Nisana kadar öğrencilerimizin evdeki materyaller ile boy boy, desen desen bayraklar ve bayram süsleri yaparak camlarını ve balkonlarını sınıflarımız gibi süslemelerini ve ailelerinin ve öğretmenlerinin işbirliği ile çocukların şiirler, şarkılar ve rontlar çalışmalarını sağlayacağız.

20 -21-22 Nisan günlerinde bayramlıklarını giyerek evlerinde bayram için süsledikleri alanda GENEL PROVA yapacaklar. Bu prova görüntülerini de #eTwinningle23Nisan etiketiyle ETWINNINGLE 23 NİSAN 100. YIL FACEBOOK sayfamızda ve TRT nin bayram etkinlikleri için verdiği linklerde paylaşarak bayramda yayınlanmalarını sağlayacağız.
23 NİSAN GÜNÜ sabah çocuklar bayramlıklarını giyerek tıpkı okulda kutluyormuş gibi evlerinde süsledikleri alanda ailelerine şiir- şarkı ve rontlardan oluşan bayram gösterilerini sunacaklar.

TOPLU KUTLAMALAR için de saat 13:30 da yani ilk meclisimizin açıldığı saatte ailece bayraklarıyla balkonlara çıkarak ;

1) İSTİKLAL MARŞIMIZI
(2)100. YIL MARŞI #yüzyıllaryaşa23Nisan
(3)23 NİSAN 100.YIL ULUSAL EGEMENLİK ŞARKISI “nı söyleyeceğiz.
(Bu şarkıyı Muharrem Baz hocamız etkinliğimize için özel olarak besteledi ve hediye etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz)

3) İstenilen sevilen 23 Nisan ve çocuk şarkılarıyla kutlamalara devam edilecek.
Saat 13:30 daki TOPLU KUTLAMALARA ve coşkuya 7 den 70 e herkesin katılımını sağlamak için bulunduğumuz yerleşim yerlerinin özelliğine göre ya BELEDİYELERİN HOPARLÖRLERİNDEN ya da Meb ler ile görüşüp oradaki TÜM OKULLARIN HOPARLÖRLERİNDEN tam saat 13:30 da İstiklal Marşımızın ve Muharrem Baz hocamızın etkinliğimiz için yeni bestelediği “23 Nisan 100.Yıl Ulusal Egemenlik “ şarkısının ardında sevilen 23 Nisan şarkılarının çalınıp her yerden herkesçe duyularak söylenmesini sağlamak için bulunduğumuz yerleşim yerinde gerekli görüşmeleri yapıp izinleri alacağı. Böylece bayramın en coşkulu şekilde kutlanmasını sağlayacağız.

Bakanlığımız yeni bir program ve saat yayınlarsa programımızın içeriğini ve saatini anında güncelleyip birlikteliği sağlayacağız.

Evdeki ve balkonlardaki tüm kutlamalarımızın velilerimiz tarafından instagram veya facebooktan #eTwinningle23Nisan ortak etiketiyle canlı yayınlanmasını sağlayacağız. Çünkü bu özel anlarımız kesinlikle kaydedilmeye değer.
Öğretmenlerimiz bu kutlamalar esnasında öğrencileriyle canlı bağlantı kurup facebook veya instagramdan “ONLİNE BAYRAMLAŞMALAR “ yaparak #eTwinningle23Nisan ortak etiketiyle canlı yayınlayacaklar.

eTwinning portalındaki YABANCI ORTAKLARIMIZA VE ÖĞRENCİLERİNE ATAMIZın 23 Nisanı sadece Türk çocuklarına değil tüm Dünya çocuklarına armağan ettiğini anlatıp onları da bayramımıza etkinliklerimize katılmaya ve paylaşmak istedikleri etkinliklerini #eTwinningle23Nisan ortak etiketiyle ETWINNING 2:NİSAN 100. YIL FACEBOOK sayfamızda paylaşmaya davet edeceğiz.

23 Nisan akşamı saat 21:00 de meclisimizin açılışının kutlamaları için ışıklarımızı yakıp söndüreceğiz ve bayraklarımızla balkonlardan hep birlikte İstiklal Marşı’mızı söyleyeceğiz.

23 Nisan günü sabah saat 10:00 ile 12:00 arasında hep birlikte #eTwinningle23Nisan hashtagi ile “ ETWINNING 23 NİSAN 100. YIL TWEET ETKİNLİĞİ “ yapacağız.

”23 NİSAN 100. YIL SANAL RESİM SERGİSİ yapacağız.
Unutulmaz muhteşem bir “eTwinningle 23 Nisan 100. Yıl Kutlamaları” yaparak Dünyaya hep birlikte tek yürek olarak nasıl her koşulda milli değerlerimizi yücelttiğimizi göstereceğiz.