eTwinning Projemiz Hakkında- Let’s Learn, Talk and Overcome Obstacles Together (Öğrenip, Konuşalım ve Engelleri Birlikte Aşalım)

Bu projede öğrencilerin tarihten günümüze matematikçilere dair bilgi edinmesi ve sanal sergi oluşturmaları hedeflenmektedir. Ayrıca Web 2.0 aracı kullanılarak oluşturulan bu serginin hem İngilizce hem Türkçe olarak sunulması hedeflenmektedir. Oluşturulan serginin ses kaydı içermesi sebebiyle görme engelli öğrenciler için de önemli bir kaynak olacağı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde İngilizce konuşabilme becerisi bakımından yetersizlikler söz konusudur. Serginin iki ayrı dilde olması öğrencilerin, İngilizce kelime hazinesini geliştirmesi, cümle kurabilme becerisini geliştirmesi (konuşabilme) ve dinleme becerisinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

Bu amaçla yola çıktığımız eTwinning projemizi 1-4 nisan tarihlerinde gerçekleşen upues 2021 kongresinde sunma imkanı bulduk. 10 Bilsem öğrenmeni olarak süreçte öğrencilerimize  matematiksel yetkinliğin yanı sıra dijital yetkinlikleri de kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projemiz ile ilgili detaylı bilgi için proge blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Blog linki:https://bilsemleretwinningdebulusuyor.blogspot.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.