‘’eTwinning DENEYORUM PROJESİ’’

WhatsApp Image 2021 05 07 at 19.14.36 1
‘’eTwinning DENEYORUM PROJESİ’’

DENEYORUM projesi yerel bir e Twinning projesidir. Elmalı’da bulunan farklı okullardaki 9 ortakla bu projeyi yürütmekteyiz. Antalya Elmalı’ dan Sebahat Çınar İlkokulu Özge TEKELİ, Yuva İlkokulu Fatma Elif YÜCEL, Mehmet Subaşı İlkokulu Fatma DAŞAR, Atatürk İlkokulu Rafet KUŞCU, Atatürk İlkokulu Zeynep DURAN, Sebahat Çınar İlkokulu Bayram ÖZTÜRK, Sebahat Çınar İlkokulu Soner GÜNAR, Şehit Nuri Çavdar İlkokulu Sultan AYDIN, Durmuş Yener İlkokulu İbrahim KIYANÇ ile birlikte bu projeyi devam ettiriyoruz. Projemiz Ocak ayında başladı ve Mayıs ayı sonunda bitecektir.

Projemizde;
7-11 yaş aralığındaki öğrenciler bilimin gerçeklerini deney yaparak öğrendiler. Her hafta bir deney yapılarak 9 tane deney yaptık. Her deneyin sonunda deney değerlendirme webinarları gerçekleştirdik. Deneylerimizi, web2.0 araçları kullanarak ya video ya da kolaj yaptık. Deneylerimiz ve webinarları okullar açıkken öğretmenlerimizin danışmanlığında, öğrenciler tarafından sınıfta ; okullar kapalı iken canlı derslerde yapıldı.

Projemizde, çeşitli web2.0 araçları kullanımını sağlayarak 21. yy becerilerini geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Projemizin amacı; öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmelerine rehberlik ederek, hayata bilim penceresinden bakmalarını sağlamayı, uzaktan eğitim sürecinde, pandemi döneminde evdeki malzemelerle etkili eğlenceli deneyler yaptırarak tüm öğrencilerimizin katılımını sağlamayı, fırsat eşitliğini ön planda tutmayı ve zamanı etkili kullanmayı öğretmeyi amaçladık ve bunu fazlasıyla başardık. Öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler, hoşça vakit geçirdiler.

Projemizin sonuna doğru yaklaşırken tüm ortaklarımızla e book oluşturduk.
Tüm ortaklarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ederiz.