ETKİLİ İLETİŞİM VE FARKINDALIK SEMİNERİ

31 Mart 2012 Cumartesi
09:30 – 18:30

YER: İZMİT HALK EĞİTİM MERKEZİ SALONU
SAAT: 09:30 – 17:00
EĞİTİMCİLER TARAFINDAN ONAYLI 4 TANE SERTİFİKA EĞİTİM SONRASI VERİLİCEKTİR..
ÖNEMLİ DUYURU:
11 MAYIS’da AHMET ŞERİF İZGÖREN GELİYOR…
KAYIT VE DETAYLI BİLGİ İÇİN:
OKAN KARADUMAN – 0 554 816 50 44
RIDVAN AKTÜRKOĞLU – 0 537 515 45 36
UMUTTEPE – ANITPARK – MYO’larda standlar açılacaktır…

 

ÖNEMLİ DUYURU:

11 MAYIS’da AHMET ŞERİF İZGÖREN GELİYOR…

BU DÖNEM;
31 Mart – “Etkili İletişim ve Farkındalık”
11 Mayıs – Ahmet Şerif İzgören “Geleceğini Yönet” olmak üzere;
2 TANE SEMİNER DÜZENLENECEKTİR VE TEK BİLET HALİNDE SATILACAKTIR…

3 Senedir düzenlediği eğitimler ile Kocaeli Üniversitesinde okuyan tüm öğrencilere yönelik seminerler düzenleyen Alternatif Gelişim Kulübü; bu kez sizler için 31 MART’ta FARKINDALIK teması ile alanında uzman eğitimcilerinin katılacağı bir eğitim semineri düzenliyor.

ALTERNATİF GELİŞİM KULÜBÜ YİNE FARKINI ORTAYA KOYARAK;

11 MAYIS’ta AHMET ŞERİF İZGÖREN’İ AĞIRLIYOR…

Bu seminere katılan davetlilerimize AHMET ŞERİF İZGÖREN’in 11 Mayıs’taki “Geleceğini Yönet” semineri ÜCRETSİZ! olacaktır…

AMAÇ; SIRADAN VE SÜRÜDEN OLMAMAKTIR!

” Altı milyarın içindeki farksız insanlardan olmak istemiyorum, altı milyarın içindeki farklı insanlardan olmak istiyorum.
Eğer öğretmensem 600 bin tane öğretmenden biri olmak istemiyorum.
Eğer öğrenciysem 15 milyon öğrenciden biri olmak istemiyorum.
Eğer doktorsam 200 bin tane doktordan biri olmak istemiyorum.
Eğer mühendissem 250 bin tane mühendisten biri olmak istemiyorum.
Eğer işçiysem 20 milyon işçiden biri olmak istemiyorum.
Eğer insansam dünyadaki 6 milyar insandan biri olmak istemiyorum.
KISACASI;ı ben farklı olmak istiyorum. Farklılığı insanlığa fayda olarak, herkesin bilmediğini bilmek olarak, herkesin algılayamadığını algılamak olarak görüyorum. Farklılığı herkesin dışında biri olarak görüyorum… ” diyen herkesi aramızda görmek istiyoruz…
KONUŞMACILARIMIZ

CEM ÖĞRETİR

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdi. 32. Gün Haber Programı, Show Tv Haber Merkezi, Star Tv Haber Merkezi’nde editör ve sunuculuk görevlerinde bulundu. Belgesel, reklam ve film seslendirmeleri yaptı. CNN Türk Haber Merkezi’nde editör ve sunuculuk, HaberTürk’te ana haber sunuculuğu yapan Cem Öğretir halen ATV ana haber sunuculuğuna devam etmekte ve Dialog Anlatım İletişimde spikerlik dersleri vermektedir.
DEVRİM ERSÖZ

İktisat alanındaki lisans ve yüksek lisans eğitimini takiben, profesyonel iş hayatına bilişim sektöründe adım atan Ersöz, 1997’de Doğan Hayat Sigorta’da sigortacılık kariyerine başlangıç yaptı. 1998 yılında çalışmaya başladığı Commercial Union Hayat ve Emeklilik’te en son Satış Müdürü olarak görev yapan Ersöz, 2003 yılında Ak Emeklilik’e geçti. AK Emeklilik’te sırasıyla Eğitim ve Kalite Uygulamaları ile Satış Destek Uzmanlığı ve Pazarlama Bölümleri’nde yöneticilik yapan Devrim Ersöz, 2007-2009 yılları arasında CPP Türkiye’de Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Ersöz 2009 yılının Eylül ayında katıldığı ERGO Grubunda ERGO Satış Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Uzmanlıkları arasında satış ve pazarlama yönetimi, eğitim, kişisel gelişim, stratejik planlama, iş geliştirme ve proje yönetimi bulunmakta olan Devrim Ersöz aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümünde misafir öğretim üyesi olarak dersler vermiştir.
YASEMİN TECİMER

Başkent İletişim Akademisi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde lisansını tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Yüksek Lisansını tamamladı şimdi ise Ankara Üniversitesi’nde Kariyer Danışmanlığı ve İK masterı yapıyor. Uluslararası ve ulusal alanda Kültürlerarası İletişim Protokol, Görgü ve Nezaket Kuralları, İmaj Yönetimi, Stratejik İletişim, Düşünce Eğitimi konularda özel ve kamu kurumlarında dersler vermekte,danışmanlık yapmaktadır. Kültür ve Sanat konularında makaleler yazar ve kitap çalışmaları var. İletişim Uzmanı Yasemin Tecimer ile ‘Adab-ı Muaşeret ve Kamusal Alanda Protokol Kuralları’ kitapları bulunmaktadır.
ÖNDER AYTAÇ

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra devlet bursu ile Birleşik Krallık’da Hull Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde doktora eğitimini tamamladı. Polis Akademisi’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra dekan yardımcılığı görevlerini yaptı. Gazi Üniversitesi’nde 4 senedir öğretim üyeliği görevi yapmakta ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda da bakan danışmanlığı görevini gerçekleştirmektedir. Yayımlanmış 6 kitabı ve 100 kadar makalesi vardır.
Daha önceden The New Anatolian gazetesinde köşe yazarlığı yaptıktan sonra şuan Taraf gazetesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nda Emniyet amiri olan Emre Uslu ile birlikte Apoletika adlı köşede köşe yazarlığı görevini yapmaktadır.
AHMET ŞERİF İZGÖREN

1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’ni, ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı. 1991 yılında TSK’dan istifa ederek ayrıldı ve Ankara Üniversitesi TÖMER’in Bursa’daki kurucu müdürlüğünü yaptı. Daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük yaptı. 1996 yılında kendi işini başlattı ve hâlâ devam etmektedir. Şu anda üç şirketin yönetim kurulu başkanı ve ortağıdır. Bu şirketlerin yönettiği markalar: İZGÖREN&AKIN, Elma Yayınevi, 3b Çözümler, İzgören Yayınları, Academy International ve blogmabilgi.com’dur.

1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında, bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

İngiltere, Danimarka, Almanya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere bini aşkın eğitim ve seminer verdi. Ülkemizdeki “dürüstlük”, “iş kalitesi” ve “girişimcilik” değerlerini eğitimler vasıtasıyla yaymayı hedefleyen ve iki temel ilkesi “yurt sevgisi” ve “hoşgörü” olan Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nin kurucu liderliğini yaptı. Proje bünyesinde eğitici eğitimi alan gençler tarafından Çocuk Esirgeme kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 100.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler verildi. Proje hâlen devam etmektedir. Kendisi mavi uğur böceğidir.

Yayımlanmış on altı kitabı vardır.