ETİMESGUT BİLİM FESTİVALİ

BİLİM FESTİVALİ
BİLİM FESTİVALİ

ETİMESGUT BİLİM FESTİVALİ

ETİMESGUT BİLİM FESTİVALİ PROJE ÖZETİ

Etimesgut Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde 4-5 Ekim 2017 tarihlerinde 2 gün sürecek olan TüBiTAK 4007 Etimesgut Bilim Festivali ile bilim etkinliklerini sergilemek, bilime ilgi duymayan kişilerin dikkatini çekerek toplumda bilim kültürü oluşturmak adına merak uyandırarak, toplumun bilime olan ilgilerini arttırmak amaçlanmaktadır.

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile iki gün boyunca 600`e yakın ziyaretçiyle buluşturulması planlanan Etimesgut Bilim Festivali projesi öğrencilerin etkileşimli olarak katılacağı, Biyoloji, Fizik, Kimya, Mutfak ve Matematik atölyelerinden oluşmaktadır. Etkinlikler öğrencilerin yaş seviyesi ve ders kazanımlarına uygun olarak tasarlanmış ve planlanmıştır.Okul öncesi grubu için 21 etkinlik, ilkokul grubu için de 42 ve ortaokul grubu için 45 etkinlik planlanmıştır. Planlanan bilim festivaline ilçemizde bulunan 25 farklı okuldan, 5-14 yaş grubu toplam 600 öğrencinin bilim festivalini ziyaret etmesi sağlanacaktır. Ziyaretçi öğrencilerin seçimi yapılırken özellikle bu tür etkinlere erişim olanağı olmayan, sosyoekonomik, sosyal, kültürel bakımdan dezavantajlı öğrencilerden seçilmesine dikkat edilecektir.

Projenin fotoğrafları ve sonuçları oluşturulacak sosyal paylaşım ağında ve önceden oluşturulmuş projenin internet sayfasında (http://etimesgutbilimfest.weebly.com) paylaşılacaktır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin