Estetik Zihinler Atölyesi

Estetik Zihinler Atölyesi, Sahne Sanatları Ofisi tarafından, Fatih Üniversitesi Öğrencilerine yönelik çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek sosyal ve sanatsal bir ağdır. Bu ağa üye olan her katılımcı, etkinliklere özel olarak davet edilecek ve fikirleriyle ağın zenginleşmesine katkıda bulunacaktır. Bu kapsamda, önümüzdeki günlerde kitap okumaları, tiyatro oyunu okumaları, söyleşiler, atölye çalışmaları, beyin fırtınaları gibi etkinlikler düzenlenecektir.

İstanbul, Türkiye’de kültür ve sanatın merkezi; Taksim ve civarı ise İstanbul’un kültür sanat merkezi konumunda. Böyle olunca da yaşanan trafik sorununu düşündüğümüzde her ne kadar İstanbul’da yaşasak da sınır ilçelerde yaşayanlar için sanata ulaşmak biraz zor oluyor. Merkez kampüsün Büyükçekmece’de olmasından dolayı Üniversitemiz öğrencileri bu durumdan oldukça muzdarip.

Fatih Üniversitesi Sahne Sanatları Ofisi, bu sorunun ortadan kaldırılması amacıyla, ‘Estetik Zihinler Atölyesi’ adıyla yeni bir kültür sanat ağı kurmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, kampüste öğreticiliğin ve eğlencenin bir arada sunulduğu alternatif etkinlikler düzenlenerek bu ihtiyacın karşılanması düşünülüyor. Estetik Zihinler Atölyesi; kitap okuma, tiyatro oyunu okumaları, atölye çalışmaları, söyleşiler, beyin fırtınaları ve daha birçok etkinlik sadece kapalı salonlarda değil; kampüsteki açık alanlarda da faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

Aralık 2012 Etkinlikleri

11 Aralık 2012 Salı, 13:00 SÖYLEŞİ Abdulrezzak Çil ile Kariyer Sanat
18 Aralık 2012 Salı, 13:00 SÖYLEŞİ Kendimize Doğru Dizi Ekibi ile Söyleşi
20 Aralık 2012 Perşembe, 13:00 SÖYLEŞİ Ömer Terzi ile Tiyatroculuk Üzerine Söyleşi

İletişim

Fatih Üniversitesi Sanat Tiyatrosu
Tel: +90 (212) 866 33 00 / 4041
E-posta: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin