Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması

Geleceğe güvenle adım atmak için “Sürdürülebilirlik” teması ile hazırladığın projenle Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışmasına katıl, projeni anlat, Esri Türkiye’nin Genç Bilgini sen ol.

Esri Türkiye, ülkemizdeki öğrenciler için Esri Genç Bilginler Programı’nın (Esri Young Scholars Program) Türkiye ayağını yürütmektedir. Esri Türkiye tarafından yürütülen Genç Bilginler Yarışması’nda amaç, Türkiye’den Esri teknolojisi kullanarak proje yapan bir öğrencinin San Diego (Kaliforniya, ABD)’da düzenlenecek olan Esri Kullanıcı Konferansı (Esri User Conference) ve Esri Eğitim Zirvesi’ne (Esri Education Summit) seyahat ve konaklama masrafları da dahil olmak üzere ücretsiz olarak katılabilmesidir.

Bu sene yaşanılan olağanüstü durumlar nedeni ile Esri UC’ye katılım şartlarında oluşabilecek değişiklikler Esri tarafından açıklandığında sizlerle paylaşılacaktır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
2022 yılı Esri Türkiye Genç Bilginler Yarışması ana teması “Sürdürülebilirlik” olarak belirlenmiştir. Bu tema dışında gönderilen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yarışmaya lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrenimine devam eden öğrenciler ya da mezuniyetinin üzerinden 1 yıl geçmemiş mezunlar katılım sağlayabilir.
Yarışmaya katılan öğrencinin öğrenimini devam ettirdiği kurumda ArcGIS lisanslı yazılımı kullanılıyor olmalıdır (Deneme sürümü ile hazırlanan projeler de kabul edilecektir).
Adaylar projelerini Esri Teknolojisini kullanarak hazırlamalıdır. Kullanılan Esri ürünleri ile ilgili bir sınırlama olmayıp, masaüstü, web, vb. tüm ürünlerle yarışmaya katılım sağlanabilir.
Yarışmaya daha önce yapılmış çalışmalar ve projeler kullanılarak da katılım sağlanabilir. Çalışmaların 2020 yılı ve sonrasında yapılmış olması önerilmektedir. Onaylanmış yüksek lisans ve doktora tezleri yarışma kapsamı dışındadır.
Adayların İngilizce bilmesi gereklidir.
Önceki yıllarda yarışmaya başvurmuş adaylar tekrar yarışmaya katılabilir, ancak aynı projeyi kullanamazlar.
Katılım ücreti yoktur.
İlk 10’a kalan projeler, sunumlarını kendilerine iletilen link üzerinden online olarak yapacaklardır.
Esri Türkiye ve İş Ortakları çalışanları ve yakınları bu yarışmaya katılamazlar.
Katılımcıların 18 ile 30 yaş arasında olması gerekmektedir.
Yarışmaya grup olarak hazırlanmış projeler ile başvurulabilir. Ancak kazanan projeyi temsil etmek için bir kişi belirlenmelidir.
Finale kalmanız halinde sunum hazırlamanızı isteyeceğiz, final sunumları en fazla iki kişiyle yapılabilir.

www.esri.com.tr/tr-tr/anasayfa