Eskişehir Büyükşehir Bld. Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi TÜBİTAK Eğitimleri

TÜBİTAK 2018 YILI İKİNCİ DÖNEM ÇAĞRI SONUÇLARINI AÇIKLADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla ‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ sloganıyla açılan Bilim Deney Merkezi, TÜBİTAK’ın 2018 yılı ikinci dönem çağrılarında, 4007 Bilim Şenlikleri Programı ve 4005- Bilim ve Toplum Yenilikçi Uygulamaları Projeleri’nde iştirakçi olarak yer alacak.

TÜBİTAK tarafından açıklanan projeler kapsamında Bilim Deney Merkezi’nin de katılacağı 2 proje destek almaya hak kazandı. 2018 yılı ikinci dönem çağrısı kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi’nin iştirakçisi olduğu 2 proje; 4007-Bilim Şenlikleri Programı kapsamında Balıkesir Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Hayret Başaran’ın “Bu Sonbahar On Da Bilim Var” isimli projesi ve 4005- Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Munise Seçkin Kapucu’nun “Fen Eğitiminde Zenginleştirilmiş Materyal Üretiminde Yenilikçi Yaklaşımlar” isimli projesi TÜBİTAK tarafından destek görecek.

Bu başarıda katkısı olan proje yürütücülerini ve ekibini kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Gerçekleştirilecek olan projelerin ülkemizde bilime yönelik ilgi ve farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum. Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözünden yola çıkarak yarınlarımız olan çocuklarımıza bilimi sevdirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.