ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLİM DENEY MERKEZİ VE SABANCI UZAY EVİ MERSİN BİLİM FESTİVALİ’NDE

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi Mersin’ de düzenlenen uluslararası bilim festivalinde 7 gösteri gerçekleştirdi.

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturmak ve iklim değişikliğinin zararlı etkilerinin azaltılmasını geniş kitlelere duyurmak amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir Çevre ve İklim Değişikliği Uluslararası Mersin Bilim Festivali uluslararası projesinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi ulusal proje ortağı Türkiye Bilim Merkezleri konsorsiyum lideri olarak yer aldı.

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan bilim merkezlerine konsorsiyum liderliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi konsorsiyum üyeleri ile birlikte Mersin Bilim Festivali’nde çevrimiçi atölyeler gerçekleştirdi. Konsorsiyum lideri olarak Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği 7 bilim gösterisi ile 6.000 katılımcıya ulaştı.

Çocukların erken yaşta bilim ile tanışmasını ve bilime ilgi duymasını amaçlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi tarafından festivalde gerçekleştirilen renkli ve eğlenceli bilim deneylerinden oluşan bilim gösterisine başta çocuklar olmak üzere bilim severler büyük ilgi gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin