Eskişehir Barbaros ilkokulu Özel Eğitimde Bilim eTwinning Projemiz

Eskişehir Barbaros İlkokulunda

Özel eğitim öğrencilerimiz ile yani işitme yetersizliği, zihin yetersizliği, down sendromlu ve otizmli öğrencilerimiz ile her hafta bir deney yaparak çocuklarda bilişsel, dil ve sosyal duygusal olarak gelişimlerini destekleyerek daha bağımsız ve kendine yeten bireylerin kazandırmak amaçlı “Özel Eğitimde Bilim” eTwinning Projemiz Ocak Ayı itibariyle başlamıştır.

Hedeflerimiz özel eğitim öğrencilerimiz ile her hafta bir deney yapmak olacaktır. Yapılan deneyler ile çocukların bilişsel gelişim olarak mantık yürütme, algılama, ayırt etme becerileri, neden sonuç ilişkisi kurma, dil gelişimi olarak yeni kavramlar kazandırmak ve kelime hazinelerini arttırarak var olan dil gelişim seviyelerini arttırmak, sosyal duygusal olarak özel eğitim öğrencilerimizin yapılan deneyler sonucunda daha bağımsız ve kendine yeten bireyler haline gelmelerini desteklemek hedeflenmektedir.

Okulumuz özel eğitim öğretmeni Aslıhan KARADAYI okulumuzu temsil ederek yürüttüğü projesinde 10 okul Türkiye ve Romanya olmak üzere işbirliği içinde çalışmalarıyla özel eğitim öğrencilerine etkinlikler düzenlemektedirler.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version