Eskişehir Barbaros İlkokulu Etwinning “Hayallerim Gökyüzünde” ile hayallerine koşuyor

Eskişehir Barbaros İlkokulu eylül ayında katıldığı  “My Dreams are in the Sky- Hayallerim Gökyüzünde” etwinning projesiyle ulusal ve uluslar arası 24 okulla işbirliği içinde hayallerinin peşinden koşuyor.

Bilgi ve teknolojinin hızla geliştiği günümüzde eğitim ihtiyaçları da değişmiştir. Ezberci eğitim yerini öğrenci merkezli eğitime bırakarak 21.yüzyılın taleplerini karşılayacak yeniçağın getirdiği sorunlar ile baş edebilecek nitelikte bireyler yetiştirmek öncelikli hale gelmiştir. Bu bağlamda çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için öğretmenlere ve ailelere önemli görevler düşmektedir.

Hayallerim Gökyüzünde (My Dreams are in the Sky) etwinning projesi ; “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” sözünden hareketle öğrencilerimize kendi hayatlarına yön verme, eleştirel düşünme, girişimci, yaratıcı, lider, üretken, sorumluluk sahibi olma, ICT teknolojilerini aktif kullanma, kültürel etkileşimde bulunma vb 21. yy becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır.

İngilizce öğretmeni Özge Özalp’in tasarladığı poster tasarımı, Kadir Ceylan öğretmenimizin 4/C sınıfı öğrencilerinin hayallerini tasarladıkları öğrenci logo tasarımı, Ayşin Ayter öğretmenimizin  4/F sınıfı  öğrencilerinin hayallerindeki bahçeyi dizayn ettikleri “My Dream Garden” teraryum fanusları ile eylül ayı etkinlerimizi paylaştığımız etwinning projemizde işbirliği ve yardımlaşma ağında yerimizi aldık.

Ekim ayındaki Hayvanları Koruma gününde (Animal Production Day), “My Little Friend” (Benim Küçük Arkadaşım) etkinliğinde Hülya Zehra Güney öğretmenimizin 4/H sınıfı öğrencileri ile sokak hayvanlarını besleyip, hayvan barınağını ziyaret ederek mama bağışında bulunduk.

05-20 ekim 2019 Codeweek  (Kodlama Haftası) etkinliklerimiz 1. sınıftan 4. sınıfa kadar gönüllü 15 sınıfımızın katıldığı; bilgisayarsız sınıflarda kodlama yapabilme,kodlama farkındalığı ve motivasyonu yaratma amacıyla başlattığımız “Barbaros Kodluyor ( Barbaros is coding)” etkinliğini tamamlayarak sertifikalarımızı aldık.

Proje maskot seçimi ve wordart çalışmalarımızla ekim ayını tamamlarken kasım ayında da Sevtap K. Konca öğretmenimizin 4/E sınıfı öğrencilerimiz ile “Hayalimdeki Okul ( My Dream School)” etkinliğini gerçekleştirerek hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz.

Projemizi

https://live.etwinning.net/projects/project/197700

https://www.facebook.com/groups/524406321661940/

takip edebilirsiniz.