Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Öğrenci Bursu

Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Öğrenci Bursu

Nüfusa Kayıtlı olduğu il Aksaray, İlçe ise Eskil Olması, gerekmektedir. Ayrıca Başvuru sahibi öğrenci Yüksek Lisans öğrencisi olmaması, derslere devam sorununun bulunmaması ve devamsızlıktan kalmaması, hiçbir disiplin suçu işlememiş olması ve genel ahlaka aykırı davranışlarda bulunmaması şartı aranmaktadır. Derneğimiz bu yılda sadece örgün Üniversite eğitimi alan Eskili öğrencilerimize burs vermeyi planlamaktadır.

Başvuru için Derneğin Resmi Siteleri http://www. eskilder.org.tr ve http://www. eskilder.org siteleri üzerinden indirilebilecek olan Burs Başvuru formunu eskilder68@gmail.com mail adresine göndererek ön başvuru yapabilecekleridir.

Burs başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurulması istenilecektir.” Mail adresi öğrencinin kendi adına olması” ve bir mail adresinden kardeş dahi olsa birden fazla başvuru kabul edilmeyecektir. Bu tür başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurular 1 Ekim Pazartesi Günü Başlayıp, 31 Ekim Perşembe günü mesai saati bitimi ile sona erecektir. Bu tarihler dışında yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
Yapılacak başvurular derneğimiz yönetim kurulu tarafından değerlendirilerek başvurusunda engel teşkil etmeyen başvuru sahipleri içerisinden başvurusu uygun olan adaylar maddi değerlendirmeye tabi tutulacak öncelik maddi imkansızlık sıralamasına göre 100 öğrenciye ocak ayından başlanarak mayıs ayı dahil 5 ay süre ile aylık 100 TL’den geçen yıl olduğu gibi toplamda 500 TL burs verilecektir. Burs başvurusu almaya hak kazan öğrenciler ise 30 Kasım 2018 tarihinde SMS ile bilgilendirilecek 3-14 Aralık tarihleri arasında öğrencilerden evrakların Aslını göndermeleri istenecektir. Evrakların aslını bu tarihler arasında göndermeyen öğrencilere kesinlikle burs verilmeyecektir.

Burs Başvurusu Almaya hak kazanan öğrencilerden istenilecek belgeler

Burs Başvuru Formu(Islak İmzalı Fotoğraflı)
2018 -2019 eğitim öğretim yılına ait Güncel Öğrenci Belgesi (Öğrenim görülen kurum tarafından kaşe imzalı, yada e-devlet üzerinden barkodlu olmalıdır. (Belgenin aslı sunulacaktır)
Kimlik fotokopisi
2018 yılına ait e-devlet üzerinden alınacak hizmet dökümü belgesi(yada burs döneminde sigortalı bir işte çalışmadığını gösteren belge)
Öğrencinin Kendisine ait Ödeme yapılacak banka hesap bilgilerini gösterir doküman (IBAN Numarası olacaktır)
Öğrencinin Yurtta yada evde kaldığını gösteren belge( yurt ise ilgili yurt müdürlüğünden imzalı mühürlü belge)
Derneğimiz tarafından verilen burs, geri ödemesiz olup, İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı bir beyan’ın tespit edilmesi durumunda Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Hukuk kurulu gerekli yasal işlemi başlatarak öğrenciye ödenen burs bedelini geri talep edecektir.

Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği

Başvuru Mail adresimiz : eskilder68@gmail.com

Web Sayfalarımız : http://www. eskilder.org.tr http://www. eskilder.org

Tel:0332 350 86 88