EŞİT İMKANLAR PROJESİ (EŞİT-İM)

Biz de bir şeyler yaparak yola çıktık. 6-14 yaş arası çocukları Robotik ve kodlama, Sosyal yardım, Spor, Çevre, Sanat, Bilişim, Sağlık, İnovasyon-Girişimcilik, Stem-Mühendislik konularında eşit imkanlarda buluşturmayı amaçlayan, bu amaç doğrultusunda fırsat ve imkan eşitliği sağlayarak eğitim-öğretim kalitelerini yükseltmek için çalışmalar gerçekleştiren, atölyelerde eğitimler verip yardımlarda bulunan; bu organizasyonların gerçekleştirmesine yardımcı olan üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinçlerinin güçlendirilmesini amaçlayan ulusal olarak başlayıp ileri zamanlarda uluslararası platformda olmayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesidir.

#Türkiye‘nin tüm şehirlerinde öğrencilerin eşit imkanlarda buluşturmayı amaç edinmiş, gönüllü bireyleri bünyemizde barındırıyoruz. Gönüllülerimiz öğrenciler için kampanyalar düzenleyip olanakları seferber etmektedirler.

Eşit-İM: Kurum ve kuruluşlar desteği ile belirlenen kategorilerde eğitimler verip yardımlar yapar. Kardeş okul projeleri kapsamında dezavantajlı ve avantajlı okullarda okuyan öğrencilerin kardeşlik duygularını güçlendirerek eşit imkânlarda buluşmalarını amaçlar.

MİSYON VE VİZYON

Misyon: Türkiye Cumhuriyeti devletinin aydınlık geleceği olan çocuklarının eğitim kalitesini yükselttik.

Vizyon: Farklı projelerle farkındalık yaratarak çocukların eşit imkânlarda bulunmasını sağlamak.

23 Nisan’da 35 şehirde etkinlik

23 Nisan’da #Türkiye’de okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin imkânlarını farkındalık yaratarak arttırmayı, onlara armağan edilen bu bayramı bayram tadında geçirmelerini hedefliyoruz. Bu anlamda 23 Nisan’da 35 ilde 2300 çocuğa ulaşma hedefi ile çıktığımız bu yolda şu an 35 ile ulaşmış bulunmaktayız. Bu 35 ilde gönüllü olarak faaliyet göstermek isteyen saygı değer öğretmenlerimize, bize destek sağlayan sponsorlarımıza teşekkür ediyor, 35’in daha da artmasını temenni ediyor ve her şehre ulaşmayı hedefliyoruz.

 

SİZLERDE ARAMIZDA GÖNÜLLÜ OLMAK İSTİYORSANIZ

Sitemizden detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

http://www.esitim.org

Sayfasından gönüllü formumuzu doldurabilirsiniz.