Ana SayfaTübitak 4004 4005 4006 4007 4008 2237ESENYURT SOKAKLARINDAN BİLİM TAŞACAK

ESENYURT SOKAKLARINDAN BİLİM TAŞACAK

Tubitak 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan Esenyurt Bilim Şenliği-Sokakta Bilim Var” öğrencilerin ilgi ve merakları doğrultusunda çeşitli temalarda bilimsel etkinliklere katılarak eğlenerek, yaparak yaşayarak öğrenmelerini ve bilimsel farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Esenyurt Kaymakamlığı, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kızılay Esenyurt Şubesi’nin ortaklığında “Esenyurt Bilim Şenliği-Sokakta Bilim Var TUBİTAK 4007 Bilim Şenliği” 21-23 Ekim 2021 tarihleri arasında Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesinde gerçekleşecek.
Bilim şenliği aktivite temelli ortamlarla öğrencileri bilimle buluşturmayı, bilimsel okuryazarlıklarını geliştirmeyi, bilime olan ilgilerini artırmayı, bilimsel söyleşilerle akademik dünya ile buluşmalarını hedeflemekte.
Öğrenciler kendileri belirleyecekleri bilim-kurgu, sanal gerçeklik, STEM, yaratıcı drama, felsefe, sanat, robotik kodlama daha birçok atölyeye katılabilecekler. Ayrıca planetaryum ile uzay keşfi, proje sergisi, bilim şovları gibi okul öncesinden liseye kadar birden fazla yaş grubuna yönelik bilimsel etkinliklerin yer aldığı şenlikte öğrenciler alanında uzman akademisyenlerle de bir araya gelme şansı elde edecekler.

Esenyurt Bilim Şenliği-Sokakta Bilim Var’a katılmak isteyen öğrenciler www.sokaktabilimvar.com adresinden başvurularını bireysel olarak yapabilecektir.

Proje yürütücüsü: Merve Arık Erdin

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.