Erken Yaştaki Çocukların Desen Eğitimi ve Psikomotor Becerilerinin Kazandırılması

Gönüllülük Topluluğu
Gönüllülük Topluluğu

Çocukların gelişim döneminde önemli yere sahip olan desen eğitimi ile çocukların psikomotor becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan “Erken Yaştaki Çocukların Desen Eğitimi ve Psikomotor Becerilerinin Kazandırılması” projesinin açılışı, 31.03.2022 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Açılışa; Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Prof. Dr. Süleyman YAMAN Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Murta VURAL, Eğitim Bilimleri Bölümü ve OKTAM Müdürü Prof. Dr. Hatice KUMCAĞIZ, Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şener ŞENTÜRK, Öğr. Gör. Havva Nur YEŞİLDAĞ, Arş. Gör. Aslı SARIŞAN TUNGAÇ, Arş. Gör. Furkan KİRAZCI, Arş. Gör. Zeynep Öznur ERGİN ve eğitim fakültesinin kıymetli öğrencileri katıldı.

Açılış saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Dekan yardımcısı Prof. Dr. Süleyman YAMAN’ın TÜBİTAK, Bakanlık ve kalkınma ajansı projeleri kodları ile proje yapmanın önemi üzerine ufuk açıcı konuşma yapmıştır. Sayın Yaman’ın konuşmasını çok az sayıda üniversitenin lisans öğrencilerine proje desteği verdiğini ve öğrencilerin bu yönden OMÜ’lü olmalarından gurur duymaları gerektiğini ifade etmiştir. Konuşmasını Lisans öğrencilerine verdiği desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz ÜNAL’a teşekkürlerini ifade ederek bitirmiştir.

Ardından proje akademik danışmanı Dr. Belgin BAL İNCEBACAK Öğrenci Projeleri Destekleme Programı 2021-1 çağrısı kapsamında 48 proje başvurusu olduğunu ve 20 projenin bu kapsamda desteklendiğini ifade etmiştir. Gönüllülük Topluluğu ile birlikte 3 projenin de akademik danışmanlığını yürüttüğünü ifade edip, öğrencilerini tebrik ederek konuşmasını tamamlamıştır.

Daha sonra proje yürütücüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğrencisi Dilber SAĞIR, Erken Yaştaki Çocukların Desen Eğitimi ve Psikomotor Becerilerinin Kazandırılması projesinde gerçekleştireceği faaliyetler ve amaçları hakkında bilgilendirici bir konuşma yapmıştır.

Proje ekip arkadaşları Resim öğretmenliği öğrencileri İlayda GÜNAY ve Selenay ÜNSAL ile birlikte 4 farklı faaliyet gerçekleştireceklerinden bahsetmiştir.

Proje ekibi ile birlikte gerçekleştirdikleri projenin; OMÜ anaokulu bünyesinde öğrenim gören okulöncesi öğrencileri ile bir araya gelerek Okul öncesi çocuklarda 20 öğrenciden 10 kız,10 erkek desen eğitimine katılarak psikomotor, bilişsel, duyuşsal becerileri geliştirileceklerini ifade ederek konuşmasını bitirimiştir.

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Hasan Enes ERGÜN sazda, Berkay ÖZTÜRK gitarda ve İbrahim Melih KUVVET yan flütte olmak üzere harika bir müzik dinletisiyle eğlenceli şekilde proje açılışı son bulmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 + five =