Erken ve Genç Yaşlarda Yabancı Dil Eğitiminin Geliştirilmesi için Diyalog

DiaLingua Projesi – Erken ve Genç Yaşlarda Yabancı Dil Eğitiminin Geliştirilmesi için Diyalog, proje hedeflerini gerçekleştirmek için 500’den fazla kişinin katılımıyla Nisan 2019’da Açılış Seremonisi, AB ve Türkiye’den eğitim profesyonelleri ve dil öğretmenlerinin katılımlarıyla 3 farklı AB ülkesinde (Prag-Çek Cumhuriyeti, Helsinki-Finlandiya, İstanbul Lizbon-Portekiz) ve Türkiye’deki 2 farklı kentte (İstanbul ve Adana) toplamda 5 İnceleme Ziyareti ve Çalışma Atölyeleri Ocak 2020’de İstanbul’da tüm çıktıların analiz edildiği İstanbul Final Çalıştayı ve Antalya Kaya Palazzo Otel’de 1000’den fazla kişinin katılımıyla ‘Yabancı Dil Eğitiminin Önemi Zirvesi’ etkinliğini gerçekleştirmiştir. Öğretmen Raporları, çalışmalar ve gözlemlerin analizi sonucunda uzman akademisyenlerin katkısıyla En İyi Yöntemler Kitabı, Karşılaştırma Raporu ve Stratejik Plan yazılmıştır. Bu değerli kaynakların basımından sonra üyemiz olan özel okullar ve devlet okullarıyla paylaşılması planlanmaktadır. Websitemiz www.dialingua.eu proje etkinliklerine yönelik detaylı bilgiler içermektedir ve interaktif forumuyla yabancı dil eğitimine dair konularda fikir alışverişinde bulunmak için projenin Kapanış Seremonisinden sonra da aktif olacaktır. En son etkinliğimiz ise Kovid19 gündemini de göz önünde bulundurarak hazırladığımız kısa animasyon filmi yabancı dil eğitiminin önemini öğrencilere aşılamayı ve bunun yanı sıra Kovid19 önlemlerinin öneminden bahsetmektedir. Kısa animasyon filminin olabildiğince çok okula ve öğrenciye ulaştırılması hedeflenmektedir.

28 Eylül’de, Kovid19 tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirilecek olan DiaLingua Projesi Kapanış Seremonisinde etkinliklerimizden elde edilen bilgilerin, çalışmaların ve çıktıların, eğitim sektörünün tüm aktörleriyle ve kamuoyuyla paylaşılması, projemizin kamuoyunda daha bilinir hale getirilmesi ve yabancı dil eğitiminin daha nitelikli bir toplum yapısı için önemi yönünden bir toplumsal farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Gelin daha iyi bir yabancı dil eğitimi için diyaloğumuzu artıralım, 28 Eylül Pazartesi günü saat 13:00-16:00 arasında online olarak Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliğimize aşağıdaki linkten kaydolarak siz de katılın!

https://tozok.vedubox.net/pages/meeting/661293