Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Gelişimin Desteklenmesi Eğitimi

öğretmen eğitimi
Erken Çocukluk Dönemi

Okul öncesi öğretmenlerimize yönelik yeni programımız “Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Gelişimin Desteklenmesi” eğitimimiz için başvuruları almaya başladık!

Eşit bir gelecek için toplumsal rollerin etkisini gözeterek; sağlıklı sosyal gelişimi destekleyici nitelikte bir okul öncesi eğitim ortamını, materyallerini ve iletişimini nasıl düzenleyebileceğimizi çalışacağımız eğitimimizi, Garanti BBVA’nın bu konuda farkındalık yaratma amacıyla yürüttüğü EşitBiz projesi kapsamında gerçekleştireceğiz.

Bu program ile okul öncesi öğretmenlerinin, öğrencilerinin sosyal gelişimini destekleyen unsurları kavramsal düzeyde tanımaları, toplumun ve kültürün erken çocukluk döneminden itibaren sosyal gelişimi nasıl etkilediğini fark etmeleri, eğitim öğretim materyallerini ve öğrenme ortamlarını bu farkındalıkla düzenleyerek uygulama yapmaları beklenir. Programımız öğretmenlerimize ve onlar aracılığıyla geleceğe umutla hazırladığımız öğrencilerimize ve velilere; eşit bir gelecek için önyargı karşıtı bir tutumla farklılıklarla barış içinde bir arada yaşamanın toplumsal hayatı nasıl zenginleştirebilecekleri konularında farkındalık ve deneyim kazanmalarını hedefler. Program, farkındalık düzeyinin üzerine çıkarak davranış ve tutum değişikliği hedeflemektedir. Bu nedenle uzun dönemli ve farklı çalışmalar içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Eğitim programı boyunca aşağıdaki konular çalışılacaktır:

• Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Gelişimi Etkileyen Unsurlar ve Kavramsal Bilgiler

• Sosyal Gelişimde Çevrenin ve Kültürün Etkisi

• Şiddetin sebepleri, toplumsal etkileri ve önleme yöntemleri,

• Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Gelişimi Destekleyici Sınıf Ortamı, Oyun Araçları ve Sınıf Etkinlikleri

• Örnek Tavır Yöntemleri

• İdeal Sosyal Gelişimin Uzun Vadede Etkisi

• Erken Çocukluk Döneminde Önyargı Karşıtı Program Özellikleri ve Uygulama Örnekleri

Programa Kimler Katılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görevli okul öncesi öğretmen ve yöneticileri programa başvuru yapabilir.

Programın Süresi ve Zaman Planlaması

Program, Mart 2022’de başlayacaktır. Katılımcılar 6 günlük eğitim programını tamamladıktan sonra, iki ay süreyle mentorluk sürecinden faydalanabilirler.

Kayıt için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin