ERKEK GİYSİ TASARIMI YARIŞMASI

Pierre Cardin’den Erkek Giysi Tasarımı Yarışması

Dünyaca ünlü moda markası Pierre Cardin, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü işbirliği ile GSF öğrencileri ve mezunlarına yönelik erkek giysi tasarımı yarışması başlattı. “Collection de Pierre Cardin” yarışmasında jürinin belirleyeceği ilk 3 ile Facebook kullanıcılarının oylarıyla belirlenecek tasarımcılara toplam 15 bin TL para ödülü verilecek. Jüride Özlem Süer, Nihat Odabaşı, Sibel Arna gibi moda dünyasının önemli isimleri ile Marmara Üniversitesi GSF Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Biret Tavman ve Yrd. Doç. Dr. Yeşim Bağrışen bulunuyor. Son başvuru tarihi 9 Aralık…

  Pierre Cardin’in Türkiye genelindeki üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde okuyanlara ve 28 yaşını aşmamış mezunlara yönelik düzenlediği “Collection de Pierre Cardin – Erkek Giysi Tasarımı Yarışması”na başvurular başladı.

 “Collection de Pierre Cardin” yarışmasında adaylar “Dünya Metropolleri” temasıyla erkek gömleği, tişört ve sweat-shirt tasarımı yapacak. Jürinin belirleyeceği 10 finalist, tasarladığı ürünleri Aydınlı Grup’un desteğiyle üretecek. Özlem Süer, Sibel Arna, Nihat Odabaşı, Ahmet Said Kavurmacı, Pierre Cardin Baş Tasarımcısı Faruk Kalaycı, Marmara Üniversitesi GSF Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Biret Tavman ve Yrd. Doç. Dr. Yeşim Bağrışen’den oluşan jüri, ilk 3 çalışmayı bu ürünler üzerinden belirleyecek.

 Finale kalan tasarımlar ayrıca Facebook’ta halk oylamasına sunulacak ve burada en çok oyu alan tasarım sahibine “Sosyal Medya Özel Ödülü” verilecek. Ayrıca, oy veren her 100’üncü kişiye de Pierre Cardin’den tişört hediye edilecek.

 Yarışmanın birincisi 8, ikincisi 4, üçüncüsü 2, Sosyal Medya Ödülü’nün sahibi de bin TL para ödülünün sahibi olacak. Ayrıca finale kalan tüm katılımcılara, Aydınlı Grup ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden ortak bir başarı belgesi verilecek.

 “Collection de Pierre Cardin” yarışmasında son başvuru tarihi 9 Aralık. Yarışmaya Türkiye genelindeki tüm güzel sanatlar fakültelerinde okuyanlar ile 28 yaşını aşmamış mezunlar katılabilir. Ödül kazananlar, Ocak ayında yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Yarışmayla ilgili tüm detaylar, katılım şartları ve başvuru formlarına www.pierrecardin.com.tr, www.pierrecardin.com.tr/facebook, ve www.marmara.edu.tr sitelerinden ulaşılabilir.

 

İletişim için: byeralti@grup7.com.tr