ERG Eğitim Politikası Seminerleri devam ediyor!

ERG’nin Türkiye’de eğitim politikalarının tartışıldığı platformları çeşitlendirmek amacıyla başlattığı Eğitim Politikası Seminerleri (EPS) devam ediyor!

14.sünü gerçekleştireceğimiz Eğitim Politikası Seminerleri’nin bu ayki konusu, barış için eğitim. Eğitim hakkı, en temel insan haklarından biridir ve her ne koşulda olursa olsun, dört duvar arasında, yerinden edilmiş, evde, evden uzakta; durumlarına ne isim verilirse verilsin savaş mağduru, sığınmacı, mülteci, her çocuğun sahip olduğu bir haktır. Her devlet, sınırları içerisindeki bu çocukların eğitim haklarına erişimini sağlamakla yükümlüdür. Ancak savaş koşullarına maruz kalmış sığınmacı çocukların eğitime erişimleri oldukça önemli olmasına rağmen gözardı edilen bir alandır. Biz de bu ayki seminere, savaş mağduru çocukların eğitim gereksinimleri için bölgede araştırmalar gerçekleştiren Barış için Eğitimcileri konuk ediyor ve birlikte tartışıyoruz.

Zeynap Özdoğan, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2011 yılında almış ve aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde eğitim politikaları ile ilgili çalışmalar yürüten Özdoğan, 2013 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi’nde doktorasına devam etmekte ve araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Serra Cankur, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olup, yüksek lisansını aynı üniversitede İnsan Hakları Hukuku alanında yaptı. 2005 yılından itibaren çeşitli ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütlerinde profesyonel ve gönüllü olarak gençlik/çocuk hakları, gençlik çalışması ve mülteciler alanlarında çalışmaya devam ediyor.

25 Şubat 2015 Çarşamba günü saat 17:00’da Karaköy Minerva Han’da gerçekleştirilecek seminer tüm katılımcılara açıktır, ancak salonun kapasitesi sınırlı olduğu için kayıt olmak gerekmektedir. Katılım durumunuzu lütfen cigdemb@sabanciuniv.edu adresine bildiriniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here