ERCİŞ KAYMAKAMLIĞI YENİ LOGOSUNU ARIYOR

Kaymakamlığımız tarafından kullanılacak, Erciş’in misyon ve vizyonunu, tarihi ve kültürel değerlerini yansıtan ya da serbest konuları taşıyan, “Erciş Kaymakamlığı Ödüllü Logo Yarışması” düzenlenmektedir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1- Yarışmaya katılacak logolarda, Erciş Kaymakamlığı’nın resmi ve kurumsal düzeyde en iyi şekilde tanıtılması amaçlanmaktadır. İlçemizin tanıtımında da etkili olacak logonun Erciş’i en iyi ve en güzel şekilde tanıtması hedeflenmektedir.

2- Yarışmaya katılacak tasarımların özgün, estetik niteliklerde olması gerekmektedir.

3- Adaylar yarışmaya en fazla 3 adet çalışma ile katılabilecektir.

4- Yarışmacı imzalayacağı “Yarışma Katılım Formu” ile tasarımların telif hakkının Erciş Kaymakamlığı’na ait olacağını onaylayacaktır.

5- Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Erciş Kaymakamlığı, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

6- Yarışma “Seçici Kurul Üyeleri” ve üçüncü dereceye kadar yakınları dışında amatör-profesyonel tüm tasarımcılara ve ilgililere açıktır.

7- Yarışmaya katılmak için kurumumuz tarafından hazırlanmış katılım formunun, eksiksiz ve doğru olarak doldurularak, logo çalışmasıyla birlikte elden ya da posta yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir.

8- Logonun çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta, vb.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi ve yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir.

9- Katılımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını yazıyla açıklayacak ve CD ile birlikte sunacaktır.

10- Eserler, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, FreeHand ya da CorelDraw programlarından biri ile hazırlanmış belge olarak her bir çalışmanın 300dpi JPEG ve PNG formatı ile birlikte (kullanılan fontlar da dâhil) CD ortamında sunulacaktır.

11- Seçili kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri ödüle layık görmeyebilir. Eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir.

12- Yarışmaya katılanlar, yukarıdaki şartların tamamını kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.

YARIŞMA TAKVİMİ:

Yarışma Başlangıç Tarihi: 17 Mart 2014

Son Başvuru Tarihi: 18 Nisan 2014

Seçici Kurulun Değerlendirmesi: 21-22 Nisan 2014

Sonuçların İlan Edilmesi: 24 Nisan 2014

YARIŞMA ÖDÜLÜ:

Yarışmada birinci olacak esere 2.000 TL ödül verilecektir.

KATILIM ŞEKLİ VE ADRESİ:

Eserler CD ortamında kargo ile ya da elden teslim edilmelidir.

Teslimat Adresi: Erciş Kaymakamlığı Bilgi İşlem Bürosu, Kat:2, 65400 Erciş/VAN

İLETİŞİM VE AYRINTILI BİLGİ:

Erciş Kaymakamlığı Bilgi İşlem Bürosu

Tel: (0432) 351 61 05

SEÇİCİ KURUL:

Abdulselam Elçi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü

Cem Tolga, Erciş Kaymakamlığı Özel Kalem Bürosu

Evren Bingöl, Erciş Kaymakamlığı Basın ve Halkla İlişkiler Birimi

İlhan Şimşek, Erciş Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğü

“Yarışma Katılım Formu” için

>> TIKLAYINIZ <<