Erasmusdays Etkinlikleri

Erasmusdays

“Erasmusdays” Avrupa feslivalinin ikincisi 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde 20 farklı ülkede eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirilecektir. Erasmusdays 2018 etkinliği ile Erasmus+ yararlanıcılarının yanısıra uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığı ile ilgili tüm paydaşların bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Eramusdays Etkinliğine Nasıl Dahil Olabilirsiniz?

Erasmus+ hakkında farkındalık yaratmak ve Erasmus+ proje sonuçlarının paylaşılmasına yönelik:

>Her kesimden Erasmus+ yararlanıcısı projelerinin sonuçlarını ve etkinliklerini paylaşmaya davet edilmektedir. Proje sahibi her kurum kendi etkinliğini planlayabilecektir.
>Erasmus+ yararlanıcılarının, Erasmus+’ın potansiyel yararlacısı tüm hedef gruplarla (kamu, kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, gençler, tüm vatandaşlar) birlikte deneyimlerini paylaşabilecekleri etkinlikler planlanabilecektir.
>Etkinlikler; seminerler, ortak toplantılar, fotoğraf sergileri, konserler, tarihi ve turistik ögeleri kullanarak yapılan görsellik çalışmaları gibi geniş bir yelpazede planlanabilecektir.
>Bilindiği üzere 2018 yılı Avrupa Kültürel Miras Yılı olarak kutlanmaktadır. Kültürel mirası one çıkaran etkinlikler de bu kapsamda değerlendirilebilecektir.

Bu doğrultuda, 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde Erasmusdays kapsamında ülkemizde etkinlik düzenlemek isteyen tüm yararlanıcı kurum ve kuruluşlarımızın etkinliklerini www.erasmusdays.eu adresine girmeleri beklenmektedir. İlgili adresten haritaya kendi kurumunuzun adıyla birlikte etkinliğinizi girmenizin projenizin ve kurumunuzun görünürlüğününe katkı sunacağı değerlendirmektedir. Ayrıca, Erasmusdays faaliyetlerinize ilişkin Erasmusdays logosunun da yer aldığı fotoğraflarınız Türkiye Ulusal Ajansı sosyal medya ve internet sayfası üzerinden de yayınlanabilecektir.

Tüm yararlanıcılarımız 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde Erasmusdays kapsamında etkinlikler gerçekleştirmeye davetlidir. Sorular ve etkinlik fotoğraflarınız için [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

Göz Önünde Bulundurulması Gereken Önemli Hususlar:

-Etkinliklerin 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilmesi,
-Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların #ErasmusDays etiketi kullanılarak yapılması,
-Etkinliğin her safhasında aşağıdaki kitte verilen görselin kullanılması,
-Etkinliğin görünürlüğünün artması için yerel basınla çalışılması,
-Etkinliğin Avrupa etkinlik haritasına kaydının yapılması,
-Etkinlik detaylarının (etkinliğin vurgusu, hedef kitle vb) belirtilmesi,
-Etkinlik girişlerinin İngilizce veya Fransızca dillerinden biriyle yapılması,
-Kayıt olurken etkinlik ilinin doğru girilmesi,
-Etkinlik kaydı esnasında verilen sosyal medya hesaplarının proje adına veya kurum adına alınmış olması.

https://www.generation-erasmus.fr/erasmusdays2018-en

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin