EPÖDER KONGRESİ

Değerli Dostlarım,
5-8 Ekim 2011 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sayın Prof.Dr. Mustafa Sağlam ve Sayın Prof.Dr. Özcan Demirel eş başkanlığında gerçekleştirilen “1. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi” son derece verimli ve keyifli bir ortamda başladı ve bitti. Geriye kalan, eğitimde son çalışmaların özeti, eski ve yeni dostlardan arta kalan hoşça anılar. Sayın Eğitim fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gül Durmuşoğlu Köse’nin Kongre Başkanlığı yaptığı etkinlikte; Sayın Prof.Dr. Mehmet Ali Kısakürek, Sayın Prof.Dr. Ali Yıldırım ve Sayın Dr. William Pınar çağrılı ana konuşmacılardı. Dr. Eero Ropo’nun annesinin kaybı nedeniyle aramızda olamadığı toplantıda 450’nin üzerinde bildiri sunuldu.

Açılış kokteyli, kapanış-Gala yemeği ve eğlencesi ve harika Eskişehir turuyla gerçekten çok güzel bir organizasyona imza atan değerli hocalarımız EPÖDER toplantısında da Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalında çalışan öğretim elemanlarını tek bir dernek şemsiyesi altında toplayıp müthiş bir imecenin başlayacağının da siyallerini verdiler. www.epoder.org.tr adresinden ulaşabileceğiniz dernek çalışmaları ile kongre etkinlik ve resimleri gerçekten incelemeye değer. İki bildiriyle katıldığım etkinlikte özellikle sevgili Feyza Doyran arkadaşımla sunduğumuz “Köy Enstitüleri ile İlgili yeni bir Proje Çalışması” umduğumuzun üstünde ilgi gördü. Tüm genç arkadaşlarımızı bu çalışmada bizlerle olmaya davet ediyoruz.
Bu ay herkes gibi benim için de yoğun çalışmalar içermekte. Bir başka uluslararası konferans da Ankara, Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleşecek. “15. Uluslararası Yıllık İnged Konferansı“nda yine bir panel yöneticiliğim ve bir bildirim var. Bu etkinlik için de www.inged.org.tr adresini tıklayınız.
Sonsuz sevgilerimle iyi bir hafta dilerim.
Hayal KÖKSAL
www.hayalkoksal.com