Ensar Vakfı Bursu

Vakfımız kurulduğu 1979 yılından bugüne üniversite öğrencilerinin maddi ihtiyaçlarına yönelik burs imkânları oluşturmaktadır. Yıllardır burs hizmetini sürdüren vakfımıza bu imkândan faydalanmak için binlerce öğrenci başvurmaktadır. İmkânlar ve kaynaklar ölçüsünde burs fonları oluşturmakta ve belirli kriterlere göre öğrencilere ulaştırılmaktadır.

Bursiyerlik başvuruları, öğrencinin ailesinin ekonomik durumu ve ihtiyaç sahibi olması, kendini yetiştirme ve insanlığa hizmet etme konusunda hedef ve ideallerinin bulunması, burs projesi kapsamında yapılacak eğitimlere ve diğer faaliyetlere katılımda istekliliği, okuduğu bölümdeki başarısı, belli bölümlerde okuyan öğrencilerin (ilahiyat, eğitim, psikoloji, sosyoloji, uluslararası ilişkiler vs.) lisansüstü eğitimler yoluyla akademik kariyer düşüncesi gibi esaslar göz önünde bulundurularak değerlendirmeler yapılmaktadır.

Ensar Vakfı, burs projesinde; henüz öğrencilik yıllarındaki gençlerimizin ahlaki, manevi ve fikri yönden beslenebilmeleri için eğitim imkânları sağlayarak özellikle din ve değerler eğitimi alanlarında bilinçli bir neslin yetişmesi arzu edilmektedir. Öğrencilerimizin kendisine, çevresine ve yaşadığı dünyaya engin bir perspektif ile bakış kazanmaları ve böylelikle Rabbine kulluk şuurunda nesillerin yetişmesine imkan sunmak temel gayemizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda vakfımızdan burs alan gençlerimize iman, ibadet ve ahlak eğitimleri, Temel İslami İlimler ve Sosyal Bilimlerde disiplinlerarası eğitim programları, araştırma projeleri, din ve değerler eğitiminde konu merkezli okumalar, öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici aktiviteler yer almaktadır.

Ensar Vakfı bursları Değerler Eğitimi Merkezi’nin proje ve programları çerçevesinde verilmektedir. Her yıl ayrıntıları ve şartları güncellenmekle birlikte burslarımız lisans ve lisansüstü öğrencilerine yöneliktir. Eylül ayı içerisinde web sayfamızdan başvurular alınmaktadır.

https://www.ensar.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin