English Language Center for Kids Kış Kampı

Koç Üniversitesi English Language Center for Kids Kış Kampı, 6 -12 yaş arası çocukların İngilizce dinleme ve konuşmanın yanı sıra kaynak kullanma, problem çözme ve buna benzer çeşitli bilişsel becerilerini çeşitli atölyeler yardımıyla geliştirmeyi amaçlar.

Neden Koç Üniversitesi ELC for Kids?
İngilizce konuşan rehberler öğrencilerin sürekli İnglizce duymasını ve kullanmasını sağlar.
Bütün atölyeler, takım çalışmaları ve sosyal aktiviteler günlük hayatta İngilizce dinleme ve konuşma pratiğini geliştirmeye yöneliktir. Öğrencilerin problem çözme, kaynak kullnama ve bilgi okur-yazarlığı becerilerinin geliştirmesi hedeflenir.

Ders kavramına ve sınıf ortamına uzak yapısıyla çocuklarınıza fark ettirmeden İngilizce pratiği yaptırmanın yanı sıra Programımız birbirinden farklı aktivitelerle her çocuğun kendini yetkin hissedebileceği bir alan bulmasını da hedefliyor.

Program Süresi

Koç University English Language Center for Kids Kış Programı sömester tatilinde gerçekleşecek.

28 Ocak – 8 Şubat 2013
Programa katılım kontenjanla sınırlıdır.
İngilizce konuşan rehberler öğrencilere bütün aktivitelerde eşlik edecektir.

Yaş Grupları

Bu program 6 ile 12 yaş arası ilköğretim öğrencileri için tasarlanmıştır.
Program süresince öğrencilere İngilizce konuşan rehberler eşlik edecektir.
Programda İngilizce yoğun dinleme ve konuşma pratiğinden yararlanabilecek öğrenciler.

Koç University English Language Center for Kids programı ile öğrencilerin sınıfa girmeden, eğlenerek İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

BUZ PATENİ

Öğrenciler programda buz bateninin temellerini öğrenecekler. İlk hafta çalışmasının sonunda buzda kendi başlarına yürüyebilir ve kayabilir hale gelecekler. İkinci hafta ise artistik patinaj ve buz hokeyi aktivitelerine başlayıp, slalom veya limon gibi hareketleri öğrenecekler.

MACERA ATÖLYESİ

Koşarken satranç oynamak olarak tanımlanan oryantiring; kaybolmadan ilerlemeyi, araziyi iyi okuyabilmeyi, haritayı üç boyutlu düşünebilmeyi ve strateji kurmayı öğretir. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini olumlu yönde etkiler, karar verme mekanizmalarını geliştirir, güven duygusunu ve kendilerini ifade etme yeteneğini arttırır.

Hazine Avı ile çocuklar eğlenerek ipuçlarını takip edecek ve hedefe ulaşacaklardır.

Takım Çalışması ile çocuklar arkadaşına güvenmeyi, ekip dayanışmasını ve belirli bir amaç etrafında birleşmeyi öğreneceklerdir.

MUTFAK ATÖLYESİ

Çocuklar sıralamayı, organize çalışmayı, zamanlamayı, plan ve program yapmayı eğlenerek öğreneceklerdir.

Mevsim meyve ve sebzelerini 5 duyularını kullanarak tanıyacak, bu şekilde mevsimleri, renkleri ve kullandıkları malzemelerin isimlerini öğrenecekler. Beraber gerçekleştirecekleri grup aktiviteleriyle takım çalışmasını e paylaşmayı öğrenecekeler.

SANAT ATÖLYESİ

Bu Atölyede öğrenciler Frieda Kahlo ve Matisse gibi günümüz sanatçılarıyla tanışırken aynı zamanda farklı sanatsal yöntemleri deneyimleme fırsatı bulacaklar. Bir yandan yaratıcılıklarını tatmin ederken diğer yandan da dünyanın her yerinden yeni sanatsal teknikleri öğrenecekler. Bu süreç içerisinde, güncel sanattan Afrika boncuk kolyeleri veya Piramitlerin 3D maketlerinin yapımı gibi çok çeşitli projelerin parçası olacaklar.

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Görsel algının gelişimi ve yaratıcılık üzerine kurulu olan bu atölyede, çocuklar kendilerini ifade etmenin keyfine varacaklardır. Belirli bir tema içerisinde gün boyu çektikleri fotoğraflar ile kendi albümlerini hazırlayacaklardır.

SPOR SALONU ETKİNLİKLERİ

Tırmanma duvarı.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler
Kayıt Formu
Sağlık Merkezi Takip Formu
Sağlık raporu veya aşı karnesi fotokopisi
Nüfus cüzdan fotokopisi
İkametgah Senedi
2 adet vesikalık fotoğraf

Ana Sayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin