Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Yarışması Başvuruları Açıldı

Enerji Verimliliği
Enerji Verimliliği

Eskişehir İli Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Yarışması Düzenleniyor!

Eskişehirliler, enerji verimliliği tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için hazır olun!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerini “Eskişehir İli Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Yarışması”na katılmaya davet ediyor.

RESİM Enerji Verimliliği ve Tasarrufu 1-4.Sınıf Öğrencileri

ŞİİR Enerji Verimliliği ve Tasarrufu 5-8. Sınıf Öğrencileri

İlkokul öğrenci yarışmaları için sayfamızı takip ediniz.

YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANACAK ŞARTLAR

RESİM YARIŞMASI :
1- Yarışmaya gönderilecek resimlerde resim tekniği serbesttir.
2- Resimlerin, daha önce, herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yayımlanmamış olması gerekmektedir.
3- Resimler paspartulu (mukavva karton arasında) gönderilecektir.
4- Resmin herhangi bir yerinde, bir yerden alınmış ve resme yapıştırılmış resimler yer almayacaktır.
5- Her yarışmacı, yarışmaya yalnızca bir resimle katılacaktır.
6- Yarışmaya gönderilecek resimleri ön yüzüne öğrenci veya okuluyla ilgili kişisel bilgiler yazılmayacaktır. Ayrıca resimlerin arka sayfası, yarışma etiket formu işlemi dışında kullanılmayacaktır.
7- Yarışmaya gönderilecek resimler, 35*50 ebatlarındaki (boyut) resim kâğıtlarına yapılacaktır.
8- Yarışmaya gönderilen resmin arka sayfasına ve paspartunun üzerine öğrencinin adı soyadı, okulu, sınıfı ve telefon bilgilerinin yazılı olduğu “yarışma etiket formu” yapıştırılacaktır.
9- Belirtilen şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.
10- Resimler, önce ilkokullarda en az 3 (üç) öğretmenden oluşan bir komisyonca incelenir ve değerlendirilir. Bu inceleme ve değerlendirmelerde şartnameye uymayan eserler elenir.

ŞİİR YARIŞMASI:

1- Yarışmaya gönderilecek şiirlerde çalışma tekniği serbesttir.
2- Yarışmaya gönderilecek şiirler, A4 çizgisiz dosya kâğıdına, mürekkepli/ tükenmez mavi kalemle yazılacaktır ve sayfa sınırlaması yoktur.
3- Şiirlerin, daha önce, herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yayımlanmamış olması gerekmektedir.
4- Şiirin herhangi bir yerinde, farklı bir eserden alıntı bulunmayacaktır. 5- Her yarışmacı, yarışmaya yalnızca bir şiirle katılacaktır.
6- Yarışmaya gönderilecek şiirlerin ön yüzüne öğrenci veya okuluyla ilgili kişisel bilgiler yazılmayacaktır. Ayrıca şiirlerin arka sayfası, yarışma etiket formu işlemi dışında kullanılmayacaktır.
7- Yarışmaya gönderilen şiirin arka sayfasına öğrencinin adı soyadı, okulu, sınıfı ve telefon bilgilerinin yazılı olduğu “yarışma etiket formu” yapıştırılacaktır.
8- Belirtilen şartları taşımayan şiirler değerlendirmeye alınmayacaktır.
9- Şiirler, önce ortaokullarda Türkçe öğretmeninin başkanlığında en az 3 (üç) öğretmenden oluşan bir komisyonca incelenir ve değerlendirilir. Bu inceleme ve değerlendirmelerde şartnameye uymayan eserler elenir. Türkçe öğretmeninin olmadığı okullardaki inceleme, değerlendirme ve eleme görevlendirilecek diğer öğretmenlerce yapılabilir.

08.04.2024
11.04.2024
Okullarda seçilen ilk 3 (üç) eserin (ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir) İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmesi

11.04.2024
14.04.2024
İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin, en iyi 3 (üç) resim ve en iyi 3 (üç) şiiri, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine göndermesi. İlçelerden gönderilen eserlerin sıralama yapılmadan gönderilmesi önemlidir.

14.04.2024
19.04.2024
İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen eserlerin en az 3 (üç) Türkçe ve Görsel Sanatlar
Öğretmeninden oluşturulacak bir komisyonca incelenip değerlendirilmesi ve sonuçların ilanı.

ÖDÜL TÖRENİ Resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödül töreni 22.04.2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.

VERİLECEK ÖDÜLLER
İlk 3’e giren öğrencilere her iki kategoride de ayrı ayrı olmak üzere;
Birinci olmaları halinde: Dizüstü Bilgisayar
İkinci olmaları halinde: Tablet
Üçüncü olmaları halinde: Yaş grubuna uygun bisiklet
Osmangazi EDAŞ tarafından hediye edilecektir.
Eskişehir OEDAŞ tarafından hediye edilecektir.

https://www.osmangaziedas.com.tr