ENERJİ PİRAMİDİNİN SOYU TÜKENİYOR

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: ENERJİ PİRAMİDİNDEKİ BOZULMAYI KAVRAYIP,DOĞADAKİ CANLI TÜRLERİNİN KORUNMASINI SAĞLAMAK.

PROJE HEDEFİ: 1-ENERJİ PİRAMİDİ HAZIRLAMAK. 2-ENERJİ PİRAMİDİNDEKİ BOZULMAYI GÖSTEREBİLMEK. 3-CANLI TÜRLERİNİN KORUNMASINI SAĞLAYABİLMEK

PROJE ÖZETİ: CAM KULLANILARAK ENERJİ PİRAMİDİ HAZIRLANDI.PİRAMİD, CAMLAR KULLANILARAK İKİYE AYRILDI.BİR TARAFINA NORMAL ENERJİ PİRAMİDİ,DİĞER TARAFINA İSE TÜRLERİN YOK OLDUĞUNU GÖSTEREN ENERJİ PİRAMİDİ YAPILDI. BİTKİ VE HAYVAN MODELLERİ KULLANILDI.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: DOĞADA CANLILAR ARASINDA BESLENME İLİŞKİSİ VARDIR.ÜRETİCİLER BESİN ÜRETİR.BU BESİNİ OTÇULLAR KULLANIR.OTÇULLARI DA ETÇİLLER YİYEREK BESLENİR.OTÇUL VE ETÇİLLERİ YİYEREK BESLENEN CANLI GRUPLARIDA VARDIR.ÇÜRÜKÇÜLLERDE ÖLMÜŞ CANLILARLA BESLENMEKTEDİR. YEŞİL ALANLARIN YOK OLMASIYLA BESİN ZİNCİRİNDE BOZULMALAR OLMAKTADIR.CANLI TÜRLERİNDE AZALMA OLMAKTADIR.ENERJİ PİRAMİDİNİN YAPISI DEĞİŞMEKTEDİR. İKİ HAFTALIK BİR ÇALIŞMA İLE ENERJİ PİRAMİDİ YAPILMIŞTIR. MALİYET YİRMİ YTL OLMUŞTUR. DOĞADAKİ YOK OLAN TÜRLERLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILMIŞTIR. SONUÇTA:DOĞAYI KORURSAK KENDİ GELECEĞİMİZİDE KORURUZ.BİTKİLER VE ÇÜRÜKÇÜLLER İNSANLAR OLMADAN DA YAŞAR.AMA İNSANLAR BİTKİLER OLMADAN YAŞAYAMAZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin