ENDES Ödüllü Kısa Film Yarışması

Engellilerin engellerinden yola çıkarak “farkındalık” yaratmayı hedefleyen her tür yaratıcı fikre açık olan ENDES Ödüllü Kısa Film Yarışması, özellikle yaratıcı fikirleri olan gönüllü gençlerin katılımını bekliyor.

Engellilere Destek ve Yardım Derneğinin düzenlediği, bedensel , ruhsal ve zihinsel engel grubu veya birden çok engeli olanlara yönelik kısa film yarışması başvuruları başlamıştır.

Engellilerin engellerinden yola çıkarak “farkındalık” yaratmayı hedefleyen her tür yaratıcı fikre açık olan ENDES Ödüllü Kısa Film Yarışması, özellikle yaratıcı fikirleri olan gönüllü gençlerin katılımını bekliyor.

Jüri tarafından görsellerin sanat değerinden çok kamuda yaratacağı farkındalık , engelli sorunlarının engellileri nasıl etkilediğini vurgulaması , insanları bu konuda düşünmeye sevketme gücü olup olmadığı dikkate alınacak. Yarışmaya katılan filmler ayrıca en iyi senaryo, en iyi müzik , en iyi görüntü kategorilerinde mansiyon için değerlendirme yapılacaktır.

Son başvuru tarihi 15 Ocak 2015 olan ENDES Kısa Film Yarışmasının sonuçları internet sitemizin ana sayfasından ilan edilecek ve ödül almaya hak kazanan katılımcılar, “başvuru formu”nda belirttikleri iletişim kanallarıyla sonuçtan haberdar edileceklerdir.

“Başvuru formu”nu pdf veya word dosyası olarak, linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Birincilik 500 tl , ikincilik 250 tl , üçüncülük 100 tl para ödülü , senaryo müzik görüntü kategorilerinde mansiyon ödülü verilecektir.

Ön elemeyi geçen filmler için oluşan jüri heyeti, dernek yönetim kurulu üyelerinden başkan Yardımcısı İsmail KURUTAŞ, Sayman Koray KIRDI, Pantomim ve performans sanatçısı Ayça YAŞIT ve dernek kurulunda yer almayan konuk sanatçılardan oluşacaktır.

Kısa filmler Cd-dvd veya flash belleklerde kayıtlı olarak, başvuru formuyla birlikte, ptt veya özel kargo ile Parseller Mah. Karadeniz Cad. Kuyu Sok. No: 20 Ümraniye / İSTANBUL adresine gönderilmelidir. Gönderiler en geç son teslim tarihinde ulaşmalıdır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Dernek yönetim kurulu , denetleme kurulu ve dernek üyeleri ile yarışma jürisi üyelerinin birinci dereceden akrabaları katılamaz.

Yarışmaya katılan görsellerin tümü derneğin malı sayılır , dernek bunlar üzerinde tasarruf yetkisine sahiptir. Yarışmaya katılan herkes;

– Süresi içinde teslim etmeyi,
– Yarışmacı bu çalışmayı derneğimize gönüllü yardım etme esasına göre başvurduğunu , yarışmadan sonra ürün üzerinde hiç bir hak ve yetkisi olmadığını,
– Ürünlerin yarışmacılara iade edilmeyeceğini,
– Yarışmacılar yarışma sonrası ürünlerini hiç bir şekilde kullanamayacaklarını,
– Jürinin takdir yetkisi bulunduğunu,
– Görüntülerin daha önce hiçbir yerde yayımlanmadığını ve başka yarışmalara katılmamış olduğunu beyan etmiş sayılır,
– Görüntülerin süresi 1 dakikadan az olamaz , 5 dakikayı geçmemesi tercih edilir , zorunlu nedenlerden süre aşımı olabilir.
– Görüntüler katılımcının eseri olmalıdır, telif hakkı bulunan eserler ile başvuru yapılamayacağını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.

Proje Koordinatörü ve Dernek üyesi:
Salih KORKMAZ
iletisim@endes.org.tr