EN İYİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ YARIŞMASI

Her şeyden önce çocuk hiç karşılaşmadığı, tanımadığı bir dünyayla tanışır. Çocuğun sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla deneyimleyerek öğrendikleri, anne-babaların ne kadar anlatırlarsa anlatsınlar ya da medyada ne kadar görürlerse görsünler bunlarla kıyaslanmayacak ölçüdedir. Çocuk farklı insanlarla tanışır, araştırır, empati kurar, insanlara yardım ederek manevi zenginleşmeyi öğrenir. Proje aşamasında ekip çalışmasını, disiplini, organize olmayı, kendini programlamayı öğrenir. Kitaplardan okuyarak ya da bir yetişkinin anlatarak öğretemeyeceği kadar deneyim sahibi olur. Farkındalığı artar. Duyarlılığı gelişir. Yaşadığı dünyaya bakış açısı genişler. Çocuk bir bakıma başkalarına yardım ederken kendine de yardım eder.

Buradan yola çıkarak İstanbul ili Ataşehir ilçesi genelinde bulunan lise öğrencileri arasında bir sosyal sorumluluk projesi yarışması yapılacaktır.

“SEN HAYAL ET, BİR DİLEĞİM VAR YAPSIN” sloganı ile gerçekleşecek olan yarışmaya katılmak isteyen her lise öğrencisi belirlenen tarihe kadar www.birdilegimvar.org.tr web sayfasında bulunan yarışma başvuru formunu doldurarak kendi hayal gücü ve fikri doğrultusunda tasarlayacağı projeyi de yazılı olarak ekleyecek.

Yarışma jürisi tarafından belirlenecek olan ilk 3 derece ve umut vaat eden proje olarak toplam 4 ödül verilecek.

Dereceye giren yarışmacılara kupaları, İstanbul ili , Ataşehir ilçesi dahilinde yapılacak olan bir gecede tören ile teslim edilecektir. Laptop, drone, tablet ve akıllı saat olan ödüller ise kupa töreninden sonra ki 5 iş günü içerisinde sahiplerine kargo ile ulaştırılacaktır.

İlerleyen süreçte Türkiye genelinde ki tüm illerde yapılması planlanan bu yarışma sonrasında her il de ilk üç dereceye giren öğrenciler Türkiye birinciliği için son bir yarışmaya daha davet edileceklerdir. Katılım zorunluluğu yoktur.

Dereceye giren projeleri derneğin bütçesi izin verdikçe proje yaratıcıları ile birlikte hayata geçirmeyi planlamaktayız.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

İstanbul ili Ataşehir ilçesi dahilinde okuyan lise öğrencisi olmak.
Yarışmaya katılacak olan projeyi yazılı olarak belirlenen tarih süresi geçmeden Word formatında web sayfasına eklenmek.
Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmak.
Yarışmaya katılacak olan projenin konusunu, aşağıda faaliyet alanları belirtilen Bir Dileğim Var derneğinin çalışmalarını geliştirmesine ve daha çok katkı sağlamasına yardımcı olacak nitelikte seçmek.
BİR DİLEĞİM VAR DERNEĞİ FAALİYET ALANLARI

a- Kanser gibi hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden ve zihinsel ya da fiziksel engelli 0-18 yaş arasında ki çocukların dileklerini ve ihtiyaçlarını tedarik etmek

b- Türkiye genelinde ki tüm hastanelerin çocuk servislerinde, özel eğitim gerektiren çocukların eğitim alanlarında ve tüm Türkiye de ki okullarda oyun alanları, hastane odaları veya eğitim sınıfları inşa etmek veya bu alanlarda yenileme yapmak

c- Maddi yetersizlik içerisinde olan ihtiyaç sahibi çocuklu ailelerin gereksinimlerini tedarik etmek, okuma istekli çocuklarına destek vermek

Hedeflenen konular dışında başka konular ile alakalı yollanan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Kazanılan ödülü bir başkasına devretmek yasaktır.
Ödül töreninde dereceye giren projelerin ödülünü sadece proje yaratıcısı alabilir. Vekaleten yollanacak olan kişi muhatap alınmayacak ve ödül bir sonra ki yarışmacıya devredilecektir.
Yarışmaya katılan tüm proje sahipleri projelerinin sadece BİR DİLEĞİM VAR derneği tarafından hayata geçirilmesini kabul ve beyan etmiş sayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin