En İyi Öğretmenin Doğa: Okul Öncesinde Doğa Temelli Eğitim Uygulamaları

Eğitim Uygulamaları

En İyi Öğretmenin Doğa: Okul Öncesinde Doğa Temelli Eğitim Uygulamaları

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi kapsamında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan doğa temelli eğitime Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan bütün okul öncesi öğretmenlerimiz davetlidir.

Proje başvuruları açılmıştır.

Proje Takvimi: 2-8 Eylül 2018

Son başvuru tarihi 30 Haziran 2018 saat 23.59’dur.

PROJENİN AMACI

TUBİTAK 4004 En iyi öğretmenim doğa: Okul öncesinde doğa temelli eğitim uygulamaları isimli projenin amacı okul öncesi öğretmenlerinin doğa temelli eğitim konusunda bilgi, beceri ve farkındalıklarını geliştirmek ve uygulamaya yönelik deneyimlerini artırmaktır. Proje kapsamında okul öncesi öğretmenlerine yönelik okul öncesinde fen, matematik ve sanat etkinliklerini doğa temelli (doğayı ve doğal malzemeleri kullanarak) hazırlayabilmeleri için uygulamalı bir eğitim programı düzenlenecektir.

Proje Yürütücüsü
Dr. Öğr.Üyesi. Zeynep Temiz

Uzman
Dr. Öğr. Üyesi. Güliz Karaarslan Semiz

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Eğitim okul öncesi öğretmenlerine yöneliktir.

Projede Doğu ve Güney Doğu İllerimizde devlet okullarında görev yapan 5 yıldan az deneyimi olan okul öncesi öğretmenlerinin katılmasına öncelik verilecektir. Diğer illerden başvuru yapan öğretmenlerimiz de kontenjana göre değerlendirilecektir.

Proje Deneyimi: Daha önce herhangi bir benzer TÜBİTAK projesine katılmayan okul öncesi öğretmenlerinin seçimine öncelik verilecektir.

Şehir dışından katılacak öğretmenlerde yeterli sayıya ulaşılamadığında Van şehir merkezi, ilçe ve köylerde görev yapan okul öncesi öğretmenleri tercih edilecektir.

http://ogretmenimdoga.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

12 + 6 =