En İyi Dijital Gönüllülük Projesi Yarışması

Projesi Yarışması
Dijital Gönüllülük Projesi Yarışması

Covid 19 pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları, okulların kapalı kalması özellikle çocuk ve gençleri etkiledi. Enerjilerini doğru yönde değerlendirmekte zorluk yaşayan çocuk ve gençler için bir çıkış yoluna ihtiyaç var. Evlere kapandığımız bu günlerde akranlarını veya toplumun eğitim, barınma, gıda vb. haklarının korunmasına katkı sağlamak üzere gönüllü olarak projeler geliştirmiş iyi insanların olduğunu biliyoruz. Genç Gönüllüler Derneği olarak, onların sayısının artması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple dijital ortamda gönüllülük çalışmaları yapmış veya bu alanda proje önerisi olan her yaştan insanı ön plana çıkarmak istiyoruz. Gönüllülük çalışmalarını teşvik etmek, alanda çalışan insan sayısını arttırmak ve ödüllendirmek amacıyla bu yarışma gerçekleştirilmektedir. Pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerinde kalmak zorunda olan çocuk ve gençlerin, dijital gönüllülük konusunda farkındalık kazanmaları amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Şartları Neler?

Dijital gönüllülük projeniz gerçekleşmiş, tamamlanmış veya öneri şeklinde olabilir. Projenizin 2020 yılı ve Covid 19 Pandemi döneminde toplumun gelişimine, hak arama, insan hakları, çocuk hakları, engelli hakları, hayvan hakları, ulaşım hakkı, eğitim hakkı gibi hak temelli konulardan herhangi birini içermesi beklenmektedir. 18-24 yaş arası gençler, kamu kurumları, üniversiteler, enstitüler, üniversite ve lise kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, gençlik merkezleri, aktivistler, genç gönüllüler, şahsi ya da grup başvurusu yapabilirsiniz. Bir grubu ya da tüzel kişiliği temsil eden başvurularda ödül, grubu temsilen bir kişiye verilecektir.

Son Başvuru Tarihi

17 Ocak 2021 de son bulacak başvurular değerlendirilecek ve sonuçlar, gerçekleştirilecek ödül gecesinde açıklanacaktır. Ödül programı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. Yayın linki başvuru sahipleri ile paylaşılacaktır.

Ödülü Tablet 2. ve 3. Ödülü Akıllı Saat
İlk ona girene Genç Gönüllüler Derneği, Avrupa Birliği resmi bayrağı ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Program logolarının yer alacağı, yılın “Dijital Gönüllüsü Belgesi” sunulacaktır. Yarışmada en iyi dijital gönüllülük projesini gerçekleştirmiş 6 kişinin profesyonel stüdyoda çekimleri gerçekleştirilecektir. Böylelikle projelerini Türkiye genelinde yaygınlaştırmak için tanıtım fırsatı bulacaklardır. Genç Gönüllüler Derneği bu ödülleri arttırmaya veya değiştirme hakkını saklı tutar. Sorularınızı bilgi@gencgonulluler.org.tr adresinden iletebilirsiniz.

Dijital Platformların En İyi Gönüllülük Projeleri Başvuru Formu