EN İYİ ARKADAŞIM -MY BEST FRIEND E TWİNNİNG PROJEMİZ BİTİYOR

“EN İYİ ARKADAŞIM(MY BEST FRİEND)” ETWİNNİNG PROJESİ İLE ÇOCUKLAR ARKADAŞ KAVRAMINI ÖĞRENDİLER ,SALGIN SÜRECİNDE ARKADAŞSIZ KALMADILAR              

Ankara ili Polatlı ilçesi İnkılap ilkokulunda çalışan Gülsen ÖZTÜRK öğretmen ve  Yozgat İli Kadışehri ilçesi Şehit Bünyamin Duymaz İlkokulunda çalışan Osman ALVER öğretmenlerin kuruculuğunu yaptığı ” En İyi Arkadaşım” eTwinning projesinde  arkadaşlık kavramının yerleşmesi ve arkadaşlık duygusunun gelişmesi için her ay bir arkadaşlık temasını işlediler.

Ocak ayında çalışmalara başlayan projeye Türkiye’den yedi Arnavutluk’tan bir Romanya’dan bir Polonya’dan bir, Bulgaristan’dan bir  olmak üzere on bir öğretmen ve yaşları 7-10 arası 100’den fazla öğrenci katıldı.

PROJE ORTAKLARIMIZ

AYŞE  ÖZTÜRKER-MAURİCE ALİBERTİ ESİN ÖZGENER İLKOKULU-

MENDERES-İZMİR

DİLEK FATMA  DİLLİ- MAURİCE ALİBERTİ ESİN ÖZGENER  İLKOKULU MENDERES-İZMİR

OSMAN ALVER-KADIŞEHRİ ŞEHİT BÜNYAMİN DUYMAZ İLKOKULU-YOZGAT

GÜLSEN ÖZTÜRK İNKILAP İLKOKULU POLATLI- ANKARA

SİBEL GÖRÜR ÖNDER ATA İLKOKULU KEÇİÖREN -ANKARA

CİHAN ÇETİN İNKILAP İLKOKULU POLATLI-ANKARA

BERNA GÖK BOGAZLIYAN,YOZGAT MİLLİ ŞEHİT KAYMAKAM KEMAL BEY İLKOKULU

ADİLA LİKA   TİRANA, ARNAVUTLUK AT ZEF PLLUM

İRİNA ALDEA  SECTOR 2, ROMANYASCOALA GİMNAZİALA NR. 49, BUCURESTİJOANNA WİSNİEWSKA TRZEŚŃ, POLONYASZKOŁA PODSTAWOWA İM. MARİİ KONOPNİCKİEJ W TRZEŚNİ

VALANTİNA PANAYATOVA BURGAS ,BULGARİSTAN

“EN İYİ ARKADAŞIM(MY BEST FRİEND)” eTwinning projesi  küresel salgın döneminde okulların zaman zaman kapanması çocukların sosyal hayattan kopması ile arkadaşlığın çeşitliliğinin kavranması hedeflenmiş bir projedir. Projede arkadaş olarak günlük, kitap, evcil hayvan, anne temaları işlenmiş olup web2 araçlarının kullanımı ile desteklenmiştir, çocuklar aileleri ile birlikte özverili çalışmalar yürütmüşlerdir. Projemiz Mayıs ayında son bulmuş Haziran ayında kapatılacaktır.

Mayıs ayında marakas yapıp Arkadaşım Eşek şarkısını  seslendiren çocuklar verimli vakit geçirmenin keyfine varmışlardır.

Proje sonunda öğrencilere verilen katılım belgeleri ile çocukların çalışmaları taçlandırılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fourteen − 5 =