Ana SayfaÜniversite Öğrenci BurslarıEn Çok Burs Ödemesi Yapan Vakıf ve Dernekler

En Çok Burs Ödemesi Yapan Vakıf ve Dernekler

Türkiye’de en çok burs ödemesi yapan vakıf ve dernekler, şunlardır:

  • Türk Eğitim Vakfı (TEV): TEV, Türkiye’nin en büyük eğitim vakfı olup, her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. TEV bursları, öğrencilerin akademik başarılarına, maddi durumlarına ve yaşadıkları yere göre değişmektedir. TEV, yurt dışında eğitim gören Türk öğrencilere de burs vermektedir.
  • Vehbi Koç Vakfı (VKV): VKV, Türkiye’nin en köklü vakıflarından biri olup, her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. VKV bursları, öğrencilerin akademik başarılarına, maddi durumlarına ve yaşadıkları yere göre değişmektedir. VKV, yurt dışında eğitim gören Türk öğrencilere de burs vermektedir.
  • Hacı Ömer Sabancı Vakfı (HİSAV): HİSAV, Türkiye’nin en büyük özel vakıflarından biri olup, her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. HİSAV bursları, öğrencilerin akademik başarılarına, maddi durumlarına ve yaşadıkları yere göre değişmektedir. HİSAV, yurt dışında eğitim gören Türk öğrencilere de burs vermektedir.
  • Anadolu Vakfı: Anadolu Vakfı, Türkiye’nin en önemli eğitim vakıflarından biri olup, her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. Anadolu Vakfı bursları, öğrencilerin akademik başarılarına, maddi durumlarına ve yaşadıkları yere göre değişmektedir. Anadolu Vakfı, yurt dışında eğitim gören Türk öğrencilere de burs vermektedir.
  • Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO): EBSO, Türkiye’nin en büyük sanayi odaları arasında yer almaktadır. EBSO, her yıl binlerce öğrenciye burs vermektedir. EBSO bursları, öğrencilerin akademik başarılarına, maddi durumlarına ve yaşadıkları yere göre değişmektedir. EBSO, yurt dışında eğitim gören Türk öğrencilere de burs vermektedir.

Bu vakıf ve dernekler, her yıl binlerce öğrenciye burs vererek, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya katkıda bulunmaktadır.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.