EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ KÜRESEL ISINMA

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
Küresel ısınmayı daha iyi tanımak ve tanıtmak

PROJE HEDEFİ:
1-KÜRESEL ISINMA NEDENLERİ ARAŞTIRILACAK 2-KÜRESEL ISINMANIN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ARAŞTIRILACAK 3-KÜRESEL ISINMA HAKKINDA İNSANLAR ÜZERİNDE ANKET ÇALIŞMASI YAPILACAK 4-DAHA SONRA O İNSANLARA KÜRESEL ISINMA ANLATILACAK 5-YENİDEN ANKET DÜZENLENECEK 6-ANKET SONUÇLARI ANALİZ EDİLECEK

PROJE ÖZETİ:
Dünyanın yüzeyi güneş ışınları tarafından ısıtılıyor. Bilim adamları son 50 yıldaki sıcaklık artışının insan hayatı üzerinde fark edilebilir etki yarattığı görüşünde. Üstelik dünya geri dönüşü olmayan bir noktaya yaklaşıyor. Bu amaçla yaptığımız birebir bilgilendirme çalışmaları sonucunda yaptığımız anketle insanların daha bilinçli hale geldiklerini gözledik.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Küresel ısınma, dünya atmosferi ve okyanuslarının ortalama sıcaklıklarında belirlenen artış için kullanılan bir terimdir. Canlılar tarafından atmosfere salınan gazların sera etkisi yaratması sonucunda dünya yüzeyinde sıcaklıklar artıyor ve küresel ısınma başlıyor. Bu olay son 50 yıldır iyice saptanabilir duruma gelmiş ve önem kazanmıştır. Bu olay böyle devam ederse susuzluk, çölleşme, salgın hastalıklar yaygınlaşacaktır. Bizde birazcıkta olsa bunun önüne geçmek ve dünyamızın böyle yok olmasını önlemek için bu projeyi yaptık. Projemiz için Küresel ısınmayı Eylül ayında araştırdık. Ekim ayında anket formları hazırladık. Kasım ayında da anketler uygulanarak sonuçları analiz edildi. Anketimizi 200 kişi üzerinde uyguladık. Anket sonuçlarımıza göre insanlarımız küresel ısınmayı duymalarına rağmen sebepleri ve sonuçlarıyla ilgili bilgi sahibi değiller. Küresel ısınmayla ilgili bilgiler verildikten sonra yapılan ankette, insanlar konuyla ilgili oldukları ve meraklı olduklarından bilgilenmiş ve bilinçlenmiş oldukları anlaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin