EMT Vaka Analizi Yarışması

EMT (Endüstri Mühendisliği Toplulukları Birliği), Türkiye’de faaliyet gösteren endüstri mühendisliği kulüplerini ve topluluklarını aynı çatı altında toplayarak etkin iletişime, bilgi paylaşımına ve ortak gelişime zemin hazırlamayı hedefleyen bir topluluktur.

EMT Vaka Analizi Yarışması ise EMT üyesi 14 üniversitedeki Endüstri Mühendisliği lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılabildiği, yılda bir kez düzenlenen bir yarışmadır.

Türkiye çapında 10.000 Endüstri Mühendisliği öğrencisine ulaşabilirliği vardır.Her topluluk tarafından düzenlenen yerel elemeler sonucunda belirlenen 14 takım yarı finale katılır.İki üye üniversitemizde gerçekleştirilen yarı finaller sonunda 6 takım finale katılmaya hak kazanırlar.

Vaka Analizi Yarışması, Endüstri Mühendisi öğrencilerini iş hayatının zorlukları ve sorunlarıyla yüzleştirerek iş tecrübesi kazandırmayı amaçlamaktadır.Gerçek hayattan alınan problemlerin sayısal veriler yardımıyla çözülmesini hedefleyen yarışma, EM sınırlı zaman çerçevesinde çalışma becerisi kazandırmaktadır.Ayrıca EM öğrencilerinin takım çalışması içinde yer alarak vaka çözme yeteneklerini geliştirmek, ulusal platformda yarışma sunmak da bu projeyle ulaşılmak istenen hedeflerdendir. Öğrenciler bu proje sayesinde öğrendikleri teknik bilgileri pratiğe dökerek, bilgi ve becerilerini geliştirme imkanı bulacaktır.

Yarışmada 3-4 kişiden oluşan takımlar 3.5-4 saatlik çalışmaları sonucunda çıkardıkları çözümleri 15 dakikalık sunumlarla jüri üyelerine sunarlar.Akademik yaşam ve özel sektör katılımcılardan oluşanjüri üyeleri yarışmacıları; “sunum,metot kullanımı,problem analizi,çözüm,jüriye verilen cevaplar”kriterlerine göre değerlendirirler.

 

3 Mart Cumartesi

Bogazici Universitesi New Hall

İletişim için 0 535 737 20 62